Klaudia Goncalves Kultúra Rôzne Správy

Neodradilo ani chladnejšie počasie: Bažant Kinematograf prilákal 1100 divákov

Premietanie pod holým nebom prilákalo aj napriek nie vždy priaznivému počasiu vyše tisíc divákov. Počas troch dní mali možnosť vidieť to najlepšie z česko-slovenskej kinematografie.

Ilustračný obrázok k článku Neodradilo ani chladnejšie počasie: Bažant Kinematograf prilákal 1100 divákov
8
Galéria
Zdroj: OZ Frastačania

Už po šiestykrát zavítal na sklonku leta do Hlohovca Bažant Kinematograf, ktorý k nám každoročne pozýva občianske združenie Fraštačania.

Od nedele 1. septembra sa diváci mohli zoznámiť s najúspešnejšími filmami česko-slovenskej kinematografie a stráviť večery sledovaním premietania pod holým nebom v priestoroch kúpaliska v areáli zámockej záhrady.

Prvým zo série filmov bola Teroristka v hlavnej úlohe so skvelou komediálnou herečkou Ivou Janžurovou. Film sa tešil veľkému záujmu a rekordnej účasti: „Podľa oficiálneho spočítania sa prišlo na Teroristku pozrieť vyše 700 divákov,“ informovali Fraštačania prostredníctvom sociálnej siete.

Už za menej priaznivého počasia sa premietal druhý film v poradí, komédia Ženy v běhu. Napriek chladnejšiemu večeru sa ho zúčastnilo okolo 250 divákov.

S Bažant Kinematografom sa tento rok diváci rozlúčili romantickým a zároveň ironickým príbehom hastrmana alias baróna de Caus a jeho lásky k dedinskému dievčaťu Katynke. Film Hastrman v réžii Ondra Havelku si prišlo pozrieť vyše 150 divákov. Dohromady tak premietania v zámockej záhrade navštívilo vyše tisíc ľudí.

„Šiesty ročník Bažant Kinematografu máme v Hlohovci úspešne za sebou a sme veľmi radi, že ste prišli v naozaj hojnom počte – 3 filmy si prišlo pozrieť spolu 1100 divákov. Ďakujeme a tešíme sa na budúci rok,“ poďakovali návštevníkom organizátori z OZ Fraštačania.

Neodradilo ani chladnejšie počasie: Bažant Kinematograf prilákal stovky divákov
8
Galéria
Zdroj: OZ Frastačania
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM