Erik Bojničan Kultúra

Noc múzeí a galérií má čo ponúknuť: Na čo sa môžete tešiť v Hlohovci a okolí?

Do obľúbenej Noci múzeí a galérií, ktorá so sebou prináša každý rok zaujímavý program sa zapojil Hlohovec aj mestá v okolí. Čo sa chystá?

Ilustračný obrázok k článku Noc múzeí a galérií má čo ponúknuť: Na čo sa môžete tešiť v Hlohovci a okolí?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Tretia májová sobota bude patriť múzeám a galériám. 13. ročník Noci múzeí a galérií sa uskutoční v jeden deň na celom Slovensku. Pre návštevníkov je až do neskorých nočných hodín v desiatkach miest pripravený pestrý a bohatý program. Výnimkou nebude ani Hlohovec a okolité mestá.

Prehliadka s výhľadom

V Hlohovci bude počas soboty 20. mája od 15:00 do 20:00 hod. otvorená vyhliadka na veži kostola na Námestí svätého Michala, ktorá bude navyše obohatená o komentovanoú prehliadkou o histórií Hlohovca.

Vyhliadka na veži kostola je jediné miesto v historickom centre mesta, kde máte možnosť vidieť centrum mesta z vtáčej perspektívy a zároveň zhliadnuť aj historické vyobrazenia mesta Hlohovec a porovnať si ich tak so súčasnosťou.

Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Pohľad na krajinu z výšky veže je pri dobrom počasí skutočným zážitkom. Bezprostredné okolie mesta Hlohovec a veže je podrobnejšie opísané na štyroch veľkorozmerných fotografiách umiestnených na každej svetovej strane vyhliadky.

Zážitkom je však už samotný výstup na vežu. Je treba sa pripraviť na zdolanie 153 schodov a na prevýšenie 27 metrov. Návštevníci musia prejsť cez drevené vretenovité schodisko z 18. storočia, chodník nízkym otvorom cez stenu do samotnej veže, či chodník popod kostolné zvony.

Aj v okolí

Pokiaľ by ste mali záujem počas Noci múzeí a galérií zájsť mimo Hlohovca, v najbližšom okolí môžete taktiež navštíviť zaujímavé miesta, ktoré sa v tento deň plánujú do akcie zapojiť.

Vojenské historické múzeum v Piešťanoch otvorí svoje brány od 13:00 do 24:00 hod. Pozrieť si budete môcť prezentáciu nových prírastkov v expozícii, výstavu chladných a palných zbraní a munície Klubom vojenskej histórie či statické ukážky múzejnej techniky na voľnej ploche.

Západoslovenské múzeum v Trnave budú môcť záujemcovia navštíviť v čase od 17:00 – 22:00 hod. Na návštevníkov budú čakať bábkové divadielko a komentované sprievody výstav Živé strašidielka, História a súčasnosť dobrovoľného hasičstva v TTSK či Objavitelia a cestovatelia.

Zúčastnili ste sa už niekedy na podujatiach počas Noci múzeí a galérií?

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM