Klaudia Goncalves Od Vás Rôzne

On číta a ona štrikuje: Dedko a babka z Hlohovca hitom internetu

Sociálnymi sieťami sa šíri virál v podobe fotografie čítajúceho dedka a štrikujúcej babky. Dôchodcovia z Hlohovca získali na facebooku už vyše 3000 “lajkov” a číslo stále rastie.

Ilustračný obrázok k článku On číta a ona štrikuje: Dedko a babka z Hlohovca hitom internetu
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

O vtipné reprezentovanie Hlohovca sa postarali dedko Juraj a babka Darinka jednoduchým novoročným vinšom a poďakovaním s fotografiou adresovaným adminom stránky ZOMRI.

Darinka totiž pre Juraja objednala pod stromček knihu s poznámkou, že ona bude v kaviarni štrikovať a dedko jej ju bude popri tom čítať.

Keď kniha dorazila, babka adresovala adminom pár srdečných slov, pripojila fotografiu z kaviarne a dokonca ich pozvala na segedín. “Ďakujem, kniha prišla v poriadku. Veľmi sa tešíme. Keď budete v Hlohovci, ste pozvaní na segedín. Sme radi, že vás máme, lebo aj dôchodci sa potrebujú rozumne pobaviť,” píše babka Darinka.

Adminov stránky odkaz potešil, nazvali ho happyendom na pokračovanie: “Babka Darinka nám dnes poslala ako dôkaz, že kniha dorazila včas fotku, dedo čítal, ružové hladkoobratko je pekne na stole naložené a my len dúfame, že sa nám čoskoro podarí dostať do Hlohovca na ten segedín.”

Reakcie na sociálnej sieti boli úsmevné a okrem jednej výnimky pozitívne a príjemné. “Dobre, že ste to zverejnili. Nech si konečne každý uvedomí, že dôchodcovia nechcú len nakupovať v Lidli a spomínať na staré časy. Kto je blbý v dvadsiatke, bude aj na dôchodku, a komu to myslí, bude myslieť aj na dôchodku. Nech manželom ešte dlho vydrží ich svieža myseľ a zmysel pre humor,” napísala Gitulka.

“Slovensko potrebuje viac takýchto babiek a dedkov. Zostáva len dúfať, že majú veľa kamarátov,” pridala sa Marcela. Jedna komentujúca dokonca prišla s nápadom, aby babka Darinka uštrikovala adminom stránky ružové kukly. Vraj papierové vrecia, ktoré nosia na hlavách s cieľom zostať ingoknito, keď poskytujú rozhovory médiám, už vyšli z módy.

A čo hovoria na túto “slávu” dedko Juraj a babka Darinka, ktorá sa okrem štrikovania venuje aj maľovaniu obrazov?

“Veľmi nás to pobavilo. Chodím štrikovať do kaviarne a dedko mi tam číta, tak sme sa rozhodli poďakovať za knižku fotografiou z kaviarne. Príjemné reakcie komentujúcich ma potešili, nakoniec som bola veľmi rada, že bola naša fotografia zverejnená, z komentov sa šírili medzi ľudí samé pozitívne emócie.“ Na otázku, či babka uvažuje o uštrikovaní kukiel pre adminov, odpovedá Darinka s úsmevom: “Zatiaľ ma neoslovili, ktovie, či by sa im ružové kukly páčili, ale v prípade záujmu sa ničomu nebránim.”

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM