Zuzana Jakubičková Krimi

Ozbrojená dráma v banke: Lupič aj s peniazmi na úteku!

Ľudia v banke zažili ráno ozbrojenú drámu! Do finančného domu vtrhol maskovaný páchateľ so zbraňou v ruke a kričal "toto je prepad!" Vzápätí prišiel k pracovníčkam banky a chcel od nich peniaze.

K ozbrojenej lúpeži došlo vo finančnej inštitúcii v Leopoldove v pondelok o pol deviatej ráno. Do banky vošiel zamaskovaný páchateľ, ktorý v ruke držal zbraň. Do finančného domu vtrhol so slovami „toto je prepad!“. Potom lupič prišiel k pracovníčkam a prikázal im vydať peniaze. Zamestnankyne mu vzápätí v strachu o svoj život dali hotovosť.

Potom páchateľ zobral nohy na plecia a z miesta činu ušiel. Mužom zákona sa ho zatiaľ nepodarilo dolapiť.* **„Polícia žiada verejnosť o pomoc pri pátraní po páchateľovi, ktorý bol približne 185 cm vysoký, štíhlej postavy, asi 30 ročný. Mal krátke vlasy, bledé rifle, modrú mikinu s bielym nápisom na prsiach,“povedal krajský policajný hovorca Martin Hanus. Lupič mal počas svojej akcie cez tvár šatku, na hlave šiltovku s bielym šiltom, cez ktorú mal kapucňu. ***„Polícia prosí občanov, ak majú akékoľvek informácie, ktoré by pomohli objasniť skutok, aby sa obrátili na ktorýkoľvek útvar PZ alebo zavolali na bezplatné číslo 158,“dodal M. Hanus. Vyšetrovateľ už v tomto prípade začal trestné stíhanie pre lúpež. V prípade obvinenia hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM