Zuzana Jakubičková Kultúra

Paranormálne javy a strašidelní zombie už tento víkend v kine Úsmev

Tento víkend bude v kine Úsmev plný nadprirodzených javov. Milovníci hororov sa môžu tešiť na Paranormal Activity 4. Pre náročného diváka je tu film Občan pes a v ponuke je aj rozprávka pre veľkých aj malých, Norman a duchovia.

Ilustračný obrázok k článku Paranormálne javy a strašidelní zombie už tento víkend v kine Úsmev
Foto: Zuzana Jakubičková

Paríž – Manhattan

štvrtok 4. apríla o 18:00 a 20:00 h
77 min./ Vstupné : 2,00 € /Uvádza Film Europe/MP od 12 r. Francúzsko / ČT

Dnes je premiéra v SR Pozývame Vás na okúzľujúcu romantickú komédiu, vzdávajúca hold velikánovi Woodymu Allenovi. Hraný debut mladej francúzskej režisérky Sophie Lellouche prináša inteligentnú, pôvabnú a zároveň i vtipnú obdobu tohto žánru. Film nám rozpráva príbeh slobodnej mladej ženy Alice, ktorá nachádza únik zo samoty vo filozofických filmoch Woodyho Allena. V nich nachádza odpoveď na všetko. Stretne dvoch mužov – Vincenta a Victora. Ktorý z nich je ten pravý? Film je skvelou komédiou pre každého.

Paranormal Activity 4

piatok 5. apríla o 18:00 h

sobota 6., nedeľa 7. apríla o 18:00 a 20:00 h
83 min./ Vstupné 2,50 €/ Uvádza Bonton Film/ MP od 15 r. USA / ČD

Nie je vôbec nutné aby tuhla krv v žilách. Nervy drása iba „to“, čo sa prebúdza v noci, keď ľudia spia a oni sa živia ich strachom! No a máme tu horor ako sa hovorí „ako vyšitý“. Paranormálne javy nás neprestávajú fascinovať. Do kín sa vracia hororová séria, z ktorej sa v priebehu niekoľkých rokov stal fenomén. Ak sa pripravte na intenzívny zážitok, ktorý nikoho nenechá chladným.

Občan pes

piatok 5. apríla o 20:00 h
100 min./ Vstupné 2,00 €/ Uvádza ASFK/ MP od 12 r. Thajsko/ČT

Pozývame Vás na filmovú rozmarnú a absurdnú milostnú komédiu. Dej filmu nám rozpráva o mladom chlapcovi Podovi, ktorý sa vydá z rodnej chyže za šťastím do veľkomesta a skutočne ho tam nájde. Režisér Wisit Sasanatieng film natočil podľa knihy svojej manželky. Dej sa odohráva v súčasnom Bangkoku a skladá sa z mini príbehov bizarných postav a postavičiek, vstupujúcich do Podovho života. Všetci vrátane plyšového medveďa túži po láske. Prekonávajú samotu a hľadajú šťastie. Nuž ako to bude pokračovať a vyvíjať sa ďalej? Máte možnosť sa na celom deji filmu zúčastniť. Tak čo Vy na to?

Norman a duchovia

sobota 6., nedeľa 7. apríla o 16:00 h
90 min./ Vstupné 2,50 €/ Uvádza Bonton Film/ MP od 12 r. USA/ČD

Na plné hrdlo vpred! Kto zachráni malé ospalé mestečko, keď ho prepadne banda zombíkov? Neohrozený hrdina sa volá Norman. Má jedenásť, žije na hororoch a rád sa rozpráva so svojou mŕtvou starou mamou. Norman má jednu zvláštnu schopnosť, povedzme že šiesty zmysel. Vidí duchov a vie sa s nimi na kadečom dohodnúť. To sa v aktuálnej, veľmi nepríjemnej situácii môže dobre hodiť. Rodičia ho nechápu, staršia sestra ním pohŕda, spolužiaci ho šikanujú, alebo ignorujú (v lepšom prípade) a jediný, s kým vychádza, je tlsťoch Neil, s ktorým sa tiež nik nekamaráti. Ešte si rozumie s duchmi väčšiny nebožtíkov z okolia, ale tých nemôžeme rátať. Film je pre veľkých i malých. Každý sa môže vo filme nájsť, Tak poďte i Vy pozrieť čo si z filmu odnesiete.

Ukážky filmov 4.4.2013
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM