Erik Bojničan Rôzne

Po Hlohovci šliapu na dvoch kolesách: Na bicykloch v meste môžete vidieť primátora i hlavného kontrolóra

S príchodom teplejších dní prichádza chuť k zdravému pohybu na čerstvom vzduchu. Bicykle sa stávajú čoraz obľúbenejším dopravným prostriedkom aj v Hlohovci. A na dvoch kolesách môžete vidieť v našom meste jazdiť napríklad aj primátora, jeho zástupcu či hlavného kontrolóra.

Ilustračný obrázok k článku Po Hlohovci šliapu na dvoch kolesách: Na bicykloch v meste môžete vidieť primátora i hlavného kontrolóra
Zdroj: TASR

Aj tí sa totiž zapojili do 3. ročníka celoslovenskej kampane Do práce na bicykli. Celkovo sa v Hlohovci zaregistrovalo 22 tímov a 64 súťažiacich. Oproti minulým rokom je to rekordný počet v našom meste. Pre porovnanie v minulom roku 15 prihlásených tímov a 44 súťažiacich.

„V tomto roku sa zapojilo aj viac tímov i osôb ako v minulom roku. Cieľom je, aby sa každý rok zapojilo viac ľudí. Význam vidím nie len v tom, že je to súťaž ale aby sme podporili šírenie cyklodopravy ako alternatívneho spôsobu dopravy v našom meste," povedal koordinátor akcie v Hlohovci, viceprimátor Miloslav Drgoň, ktorý sa do súťaže aj aktívne zapája. V jeho tíme s názvom Štvorkolka okrem už spomínaného viceprimátora môžeme vidieť aj primátora Miroslava Kollára či hlavného kontrolóra mesta Jána Brezovského.

V celoslovenskej súťaži zatiaľ patrí Hlohovcu 25. priečka s najazdenými viac ako 1 107 kilometrami. Spomedzi hlohoveckých tímov vedú BIOstrely zo spoločnosti Enviral so 179,2 km a najaktívnejším jednotlivcom je Peter Pavlík so 60. najazdenými kilometrami do práce.

Môže vás zaujímať:

Cyklisti už oprašujú svoje tátoše: 5 tipov, kam sa vydať na bajku v okolí Hlohovca

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM