BTW Správy Samospráva

Počas leta budú v Hlohovci otvorené všetky škôlky

Mesto Hlohovec sa dohodlo s Ministerstvom školstva na tom, že počas letných prázdnin budú otvorené všetky materské školy v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Počas leta budú v Hlohovci otvorené všetky škôlky
Zdroj: Mesto Hlohovec

Hlohovská radnica po odsúhlasení požiadavky mesta ministerstvom tak môže vyjsť v ústrety všetkým rodičom a zákonným zástupcom škôlkarov, s ktorými mesto jednalo. O kroku Hlohovca, ktorý týmto ide nad rámec vyhlášky o materských školách, informovala hovorkyňa mesta Zuzana Hrinková Siebenstichová.

Vyhovené bude všetkým

„Nakoľko čistenie priestorov, dezinfekcia prostredia a hračiek bola vykonaná v čase prerušenia v našich materských školách viackrát, máme záujem byť zákonným zástupcom k dispozícii otvorením materských škôl bez prerušenia. Záujem o umiestnenie detí v MŠ je veľký, na druhej strane vieme, že kapacita škôlok nebude naplnená. Je tak vytvorený priestor aj na právo každého zamestnanca materskej školy vyčerpať si dovolenku na zotavenie, príp. na náhradné voľno,“ uviedla Vedúca odboru školstva v Hlohovci Iveta Moravcová.

Škôlkari sa tak už teraz môžu tešiť, že leto strávia s kamarátmi priamo vo svojich domovských škôlkach, ktorých prostredie je im dôverne známe.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM