Erik Bojničan Rôzne

Počúvate pesničku a zrazu spomínajú naše mesto: 3 songy, v ktorých sa Hlohovec nedá prepočuť!

Rádiá, internet, televízia. Tisíce piesní vôkol nás. Rôzne žánre, rôzne slová. To všetko človek vníma už takpovediac podvedome. No vo chvíli, keď začuje názov svojho mesta, poväčšine zbystrí pozornosť. Urobili sme pre vás prehľad 3 takýchto piesní, v ktorých je počuť i Hlohovec. Poznáte ich?

Ilustračný obrázok k článku Počúvate pesničku a zrazu spomínajú naše mesto: 3 songy, v ktorých sa Hlohovec nedá prepočuť!
Zdroj: TASR

Richard Müller – Nahý

Richard Müller je jedným za najznámejších slovenských spevákov súčasnosti a ako mnohí z vás iste vedia, jeho rodiskom je práve Hlohovec. Svoje rodné mesto spomína aj v jednej z jeho známych piesní – Nahý. A to hneď v úvode, keď spieva: „Ublížil som ženám, deťom, mamám, Svoju hlbokú úctu skladám Pred vami moji drahí, Ktorým zneuctil som prahy. Od Hlohovca až do Prahy. Som nahý…“

Ľudová – Za Váhom je Bereksek

Hlohovecká časť Šulekovo, ktorá bola kedysi samostatnou obcou s názvom Bereksek má niečo čím sa veru nemôže pochváliť každá obec. „Za Váhom je Bereksek, nikam nechoď doma seď…“ začínajú slová ľudovej piesne, ktorú určite mnohí z vás už niekedy aspoň raz počuli.

Ego – Zdravím

A na záver niečo na odľahčenie. Známy slovenský raper Ego – Michal Straka vymenoval vo svojej skladbe Zdravím snáď všetky mestá na Slovensku, nevynímajúc ani Hlohovec a to hneď v úvode, tesne za prvou tridsiatkou. Zaujímavé je pokračovanie, keď vyhlási: „A zdravím aj všetky dediny! Borinka, Jajarinka, Jablonov…ale ne neboj.“ To by bola veru poriadne dlhá pesnička…

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM