Krimi

Polícia bojuje proti množiacim sa BITKÁM v Hlohovci: Aké TRESTY hrozia mladistvým?

V Hlohovci sa rozmohli fyzické útoky. Polícia sa preto rozhodla konať a zvýšila počet hliadok.

Ilustračný obrázok k článku Polícia bojuje proti množiacim sa BITKÁM v Hlohovci: Aké TRESTY hrozia mladistvým?
Zdroj: Polícia SR - Trnavský kraj

V súvislosti s bitkami v meste Hlohovec polícia aj v spolupráci s mestom, mestskou políciou a aj s pracovníkmi školstva, prijala viaceré opatrenia.

„V uliciach mesta Hlohovec sme posilnili výkon služby o viaceré hliadky a počas víkendu sme sa zamerali vo večerných hodinách na vytipované podniky a pohostinstvá. Okrem prevádzok si policajti preverili aj ďalšie miesta, kde sa mládežníci často stretávajú ako námestie, okolie Váhu a miestny skatepark," informuje polícia.

Kontroly a prevencia

Počas kontrol dali „fúkať“ viacerým mladým ľuďom vo veku do 18 rokov.

„Práve v skateparku mal pozitívnu dychovú skúšku 17-ročný tínedžer, ktorý mal v dychu 0,35 mg/l čo je v prepočte 0,73 promile. Policajtom mladík povedal, že si alkohol doniesol z domu. Prípad opitého tínedžera predložia policajti v najbližších dňoch mestu Hlohovec na ďalšie konanie," informuje polícia s tým, že v kontrolách bude aj naďalej pokračovať.

V záujme ochrany detí a mládeže polícia zvýši v najbližších dňoch aj osvetu na školách. „V tomto prípade už nejde len o drobné výtržnosti, ale o bitky, ktoré končia vážnymi zraneniami. Niektorí z tínedžerov mali byť dokonca k bitkám pod rôznymi vyhrážkami prinútení. Po dohode so zástupcami škôl navštívime najmä základné školy a aj odborné učilištia," prezradili muži zákona.

Prečítajte si tiež

Čo im hrozí?

Polícia upozorňuje, že bitky a výtržnosti sú v tomto rozmere kvalifikované ako násilné a úmyselné trestné činy a z pohľadu veku tínedžerov, sú školáci už trestno – právne zodpovední za svoje konanie a správanie.

Mladistvým tak hrozí napríklad trest povinnej práce, peňažný trest, trest prepadnutia veci, trest zákazu činnosti, trest vyhostenia a dokonca aj trest odňatia slobody.

„Trestné sadzby odňatia slobody sa u mladistvých znižujú na polovicu za dodržania podmienky, že horná hranica zníženej sadby nesmie prevyšovať sedem rokov a dolná hranica dva roky. Ak mladistvý spáchal obzvlášť závažný zločin a miera závažnosti takého zločinu je pre spoločnosť vzhľadom na zavrhnutiahodný spôsob vykonania, pohnútku alebo ťažký a zároveň ťažko napraviteľný následok mimoriadne vysoká, môže súd uložiť trest odňatia slobody nad sedem rokov až do pätnásť rokov. Nepodmienečný trest odňatia slobody môže súd uložiť len v prípade, že by uloženie iného trestu zjavne neviedlo k dosiahnutiu účelu trestu," vystríha polícia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

BITKY V HLOHOVCI RIEŠIME AJ NAĎALEJ POLICAJTI POSILNILI NIELEN HLIADKY ALE AJ OSVETU V súvislosti s bitkami v meste...

Posted by Polícia SR - Trnavský kraj on Tuesday, June 7, 2022
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM