Erik Bojničan Samospráva

Poslanci s primátorom zasadnú mimoriadne za rokovací stôl: Riešiť sa bude budúcnosť lávky

Poslanci a primátor mimoriadne zasadnú k rokovaciemu stolu. Riešiť by sa okrem iného mala aj budúcnosť lávky nad železnicou.

Ilustračný obrázok k článku Poslanci s primátorom zasadnú mimoriadne za rokovací stôl: Riešiť sa bude budúcnosť lávky
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Ako sme vás nedávno informovali, spoločnosť, ktorá má v správe lávkou nad železnicou oznámila, že tá bude nepriechodná z dôvodu zlého havarijného stavu. Lávkou sa podľa informácií z radnice bude zaoberať aj mimoriadne mestské zastupiteľstvo, ktoré je na programe 20. augusta 2015.

„Vhodné riešenie vzniknutej situácie je momentálne v štádiu prípravy v spolupráci so zástupcami mesta Hlohovec. V súčasnosti prebiehajú rokovania o oprave lávky a zámere odpredaja lávky od spoločnosti do vlastníctva Mesta Hlohovec,“ povedala referentka pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy Zuzana Hrinková Siebenstichová.

O prevode lávky do majetku mesta bude podľa radnice rozhodovať mestské zastupiteľstvo 20. augusta 2015 a a základe uznesenia MsZ bude dohodnutý ďalší postup vo veci opravy a následného užívania lávky.

„Bekaert Hlohovec, a.s. zabezpečí pre svojich zamestnancov, ktorí lávkou prechádzali do a zo zamestnania, náhradnú autobusovú dopravu,“ dodala Hrinková Siebenstichová.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM