Klaudia Goncalves Správy Samospráva

Poslanci zasadnú: Rozhodovať budú o schválení rozpočtu mesta na najbližšie roky

Na prvom tohtoročnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva bude na programe okrem schvaľovania programového rozpočtu množstvo ďalších tém.

Ilustračný obrázok k článku Poslanci zasadnú: Rozhodovať budú o schválení rozpočtu mesta na najbližšie roky
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Vo štvrtok, dňa 14.2.2019 sa uskutoční prvé tohtoročné zasadnutie Mestského zastupiteľstva. Na programe bude okrem schvaľovania Programového rozpočtu mesta Hlohovec na rok 2019 – 2021 aj schvaľovanie ďalších návrhov.

Poslanci rozhodnú o prijatí návrhu Všeobecne záväzného nariadenia (VZN), ktorým sa mení a doplní VZN mesta Hlohovec o nakladaní s komunálnymi a drobnými stavebnými odpadmi na území mesta, schvaľovať tiež budú návrh VZN, ktorým sa určuje čas a miesto zápisu dieťaťa na plnenie povinnej školskej dochádzky.

Meniť sa bude, ak o tom rozhodnú poslanci, aj výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov v materskej škole, základnej umeleckej škole, v školskom klube detí, centre voľného času a v školských jedálňach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Hlohovec.

Prerokovávať a následne schvaľovať budú poslanci tiež VZN, ktorým sa určuje spôsob rozdeľovania dotácií z rozpočtu mesta pre fyzické a právnické osoby.

Schvaľovacím procesom prejdú tiež vybratí úspešní kandidáti na posty konateľov mestských spoločností Poliklinika Hlohovec a Vodárenská spoločnosť.

Poslancom bude v rámci výzvy Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) predložený projekt „Mestské jasle pre Hlohovec“.

Viac o priebehu zastupiteľstva a o schválených Všeobecných záväzných nariadeniach budeme informovat po skončení zasadnutia Mestského zastupiteľstva.

Foto: ilustračné

Zdroj: Mesto Hlohovec
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM