Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Mesto poskytuje opatrovateľskú službu pre seniorov: Hľadá aj nových pracovníkov

Mesto Hlohovec poskytuje pre seniorov, ktorí sú odkázaní na pomoc iných opatrovateľskú službu. Zároveň je vyhlásené výberové konanie na šikovných opatrovateľov

Ilustračný obrázok k článku Mesto poskytuje opatrovateľskú službu pre seniorov: Hľadá aj nových pracovníkov
Zdroj: TASR

Jedna vec je istá, nikto z tohto sveta živý neodíde. Keď sa ale k pokročilému veku pridajú aj zdravotné problémy, osamelý senior má častokrát problém postarať sa sám o seba a o svoju domácnosť. Práve pre takýchto ľudí poskytuje Mesto Hlohovec opatrovateľskú službu v domácnosti.

Mesto získalo pre svoj projekt finančnú podporu z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR vo výške 355 680 €, disponuje tak dostatočnými zdrojmi na pokrytie nákladov na mzdy opatrovateliek na dobu 26 mesiacov.

“Predložený projekt mesta bol v hodnotení MPSVaR SR úspešný. Prostredníctvom poskytnutých financií má mesto počas obdobia: apríl 2019 – máj 2021 zabezpečené externé zdroje na financovanie miezd pre 25 úväzkov opatrovateliek/o­patrovateľov (20 plných úväzkov a 5 skrátených úväzkov – 80%),” uviedla hovorkyňa mesta Zuzana Hrinková Siebenštichová.

“V súčasnosti zamestnáva mesto Hlohovec 17 opatrovateliek, navýšením počtu pracovníkov opatrovateľskej služby sa dosiahne uspokojenie dopytu po tejto službe, mesto tak bude schopné vyhovieť vyššiemu počtu žiadateľov. Takto zostavený projekt reflektuje aktuálny aj predpokladaný dopyt po opatrovateľskej službe v meste Hlohovec,” dodala Hrinková

V prípade záujmu o využívanie tejto sociálnej pomoci je potrebné vyplniť žiadosť o posúdenie odkázanosti na sociálnu službu a doložiť vyjadrenie lekára o zdravotnom stave žiadateľa o odkázanosť na sociálnu službu. Tlačivá klient doručí na Mestský úrad, kde sa posúdi. Bližšie informácie vám poskytnú na Odbore spoločenských služieb alebo na telefónnom čísle 033/79 100 81.

Viac informácií nájdete TU.

Mesto tiež hľadá záujemcov o pracovnú pozíciu opatrovateľa, opatrovateľky, výberové konanie potrvá do 25. apríla. Písomnú prihlášku je potrebné doručiť do podateľne mestského úradu, a to buď osobne, alebo poštou. Úspešný uchádzač musí mať minimálne odborné nižšie stredné vzdelanie so zameraním na opatrovanie, alebo byť absolventom akreditovaného kur­zu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Mesto Hlohovec
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM