Zuzana Jakubičková Krimi

Požiare a vzbura ľudí: Rozšíri sa skládka Vlčie hory?

Spoločnosť Plastic People plánuje zväčšiť skládku Vlčie hory. Chystá sa tak urobiť aj napriek námietkam občanov a častým požiarom. S obrovským požiarom v roku 2011 napríklad hasiči bojovali 4 dni. Odvtedy je odpad každú chvíľu v plameňoch. Posledný

Ilustračný obrázok k článku Požiare a vzbura ľudí: Rozšíri sa skládka Vlčie hory?
Foto: Zuzana Jakubičková

Obyvatelia Pastuchova sú pohoršení a nahnevaní. Spoločnosť Plastic People, ktorá spravuje skládku odpadu Vlčie hory, plánuje rozšíriť jej kapacitu. Dedinka Pastuchov pritom leží zhruba 2 km od odpadu. Ako uviedol denník Pravda, obyvatelia chcú zakročiť a začali spisovať petíciu. Vadí im hlavne zápach a dym z častých požiarov. Hasiči tam zasahujú skoro každý týždeň.

Rozširovanie skládky povolili aj inšpektori životného prostredia a hasiči. Podľa nich boli splnené všetky predpisy a tak plány rozšírenia schválili. Ľudia však aj napriek tomu zväčšenie nepodporia. Podľa výkonného riaditeľa firmy nehrozí žiadne riziko. **„Robíme všetko pre minimalizáciu podobných situácií, preto nad rámec zákonných požiadaviek intenzívne prevrstvujeme odpad zeminou a stavebnou suťou." **povedal pre denník Pravda výkonný riaditeľ firmy Plastic People Matej Kubalák.

Viac informácii nájdete[link=http://spr­avy.pravda.sk/sklad­ku-pri-hlohovci-chcu-zvacsit-aj-napriek-castym-poziarom-ptm-/sk_regiony.as­p?c=A120827_164147_sk_re­giony_p58]TU[/l­ink]

Jediná možnosť ako uhasiť odpad na skládke, je zasypať ho veľkým množstvom zeminy. Prečo ale požiare vznikajú? Môže ísť o nedostatočné zahrabávanie odpadu zeminou, ale aj o odpad, ktorý na skládke nemá čo robiť, ako chemikálie, baterky a iné nebezpečné veci. Rodí sa mnoho názorov, ale ktorý z nich je pravdivý nikto nevie. Isté je, že skládka je tykajúcou bombou plnou chemikálii a nikto nevie čo od nej čakať.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM