Erik Bojničan Rôzne

Prerábka autobusky v Nitre: Zmeny v organizácii dopravy sa dotknú aj našich autobusov

Odložená rekonštrukcia autobusovej stanice sa začne budúci týždeň. Ako sa nás to dotkne?

Ilustračný obrázok k článku Prerábka autobusky v Nitre: Zmeny v organizácii dopravy sa dotknú aj našich autobusov
Zdroj: TASR

Komplexná rekonštrukcia autobusovej stanice v Nitre sa začne od pondelka 2. marca. Pôvodne sa mala začať už koncom januára tohto roka, spoločnosť Arriva Nitra, a.s., ju však odložila pre nepriaznivé počasie. Podľa Vladimíra Šimka z Arrivy Nitra, ktorá stanicu vlastní, bude rekonštrukcia trvať zhruba jeden a pol roka. Realizovať sa bude v siedmich etapách.

Presúvanie nástupíšť

Počas jednotlivých etáp budú nástupištia presúvané na odstavnú plochu mestskej hromadnej dopravy za reštauráciou Pelikán. Rekonštrukcia sa uskutoční počas plnej prevádzky autobusovej stanice.

„Potrebné informácie o organizácii a obmedzeniach počas rekonštrukcie budeme zverejňovať na internete, v autobusoch a na letákoch na autobusovej stanici. Informovanosť zabezpečia tiež zamestnanci Arrivy, ktorí budú prítomní na autobusovej stanici a označení reflexnou vestou s logom spoločnosti,“ informoval Šimko.

Zmeny sa dotknú aj našich autobusov

V prvej etape stavebných prác, ktorá bude trvať približne tri mesiace, prejdú rekonštrukciou nástupištia 21 až 30. Zmeny v organizácii dopravy sa tak dotknú autobusov premávajúcich v smere Levice, Vráble, Šaľa, Mojmírovce, Topoľčany, Jarok, Hlohovec, Piešťany, Nové Zámky.

Nástupištia budú dočasne premiestnené na odstavnú plochu za reštauráciou, ich číslovanie na odstavnej ploche zostane zachované.

Čítajte aj:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM