Erik Bojničan Rôzne

Chrípka útočí na najmenších: Zatvorené sú už dve škôlky v Hlohovci

Počet prípadov diagnostikovaných ako chrípkové ochorenia narastá už dva týždne. V Hlohovci sú na základe vysokého počtu chorých detí uzavreté už dve materské školy.

Ilustračný obrázok k článku Chrípka útočí na najmenších: Zatvorené sú už dve škôlky v Hlohovci
Foto: Zuzana Jakubičková

Počet pacientov sa v Trnavskom kraji zvyšuje. V treťom týždni bolo v kraji nahlásených cez 5500 ochorení, v štvrtom bolo hlásených ešte viac.

V Hlohovci sú momentálne zatvorené dve škôlky. K zatvoreniu Materskej školy, Podjavorinskej 8 v m.č. Šulekvo prišlo v utorok 27. januára. „Po telefonickej konzultácii zo dňa 26.01.2015 s Re­gionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave, a zriaďovateľom MŠ – mestom Hlohovec sme pristúpili k tomuto opatreniu,“ uvádza riaditeľka MŠ Elenka Heinová.

Ako druhá prerušila prevádzku Materská škola, Fraštacká 4 od štvrtku 29. januára. „Z celkového počtu 98 detí je súčasný stav 35 detí. Dôvod neprítomnosti týchto detí je 66% chorobnosť. Po konzultácii s RÚVZ v Trnave a na ich odporúčanie v rámci epidemiologických opatrení sa riaditeľstvo MŠ rozhodlo prevádzku MŠ prerušiť a priestory MŠ vydezinfikovať,“ uvádza v stanovisku z 29.1.2015 Ma­terská škola.

Od pondelka 2. februára by mala byť znova otvorená otvorená Materská škola na Ľ. Podjavorinskej a Materská škola na Fraštackej plánuje znovu otvoriť v utorok 3. februára.

„V štvrtom kalendárnom týždni zaznamenali v Trnavskom kraji 7100 akútnych respiračných ochorení, z toho chrípke podobných ochorení bolo 986. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom ide o nárast chorobnosti na akútne respiračné ochorenia o 15,4 percent a nárast chorobnosti na chrípke podobné ochorenia o 48,6 percent,“ Informovala TASR Dagmar Kollárová z odboru epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM