Správy

Primátor Kollár vyzýva ľudí: Hlohovčania, ktorí môžete, zostaňte DOMA!

Mesto rieši kvôli uzávere mosta krízovú situáciu ako dostať deti, ktoré sú v školách a bývajú za Váhom, na druhej strane mosta, domov. Primátor má prosbu na všetkých Hlohovčanov.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Kollár vyzýva ľudí: Hlohovčania, ktorí môžete, zostaňte DOMA!
16
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Nečakané zatvorenie mosta v Hlohovci pre havarijnú situáciu postavilo mestskú samosprávu pred úlohu zareagovať a čo najrýchlejšie zaviesť opatrenia.

Primátor mesta Miroslav Kollár prosí preto Hlohovčanov, aby tí, ktorí môžu, zostali vo štvrtok (31. 3.) a v piatok (1. 4.) na home office.

Na druhej strane mosta

„O uzavretí mosta sme sa dozvedeli zhruba hodinu a pol predtým, ako k nemu došlo, na mimoriadnom kontrolnom dni,“ povedal Kollár. Všetky opatrenia, súvisiace s uzatvorením mosta, chystal investor Trnavský samosprávny kraj (TTSK) a v nadväznosti aj mesto Hlohovec k 20. aprílu, kedy malo prísť podľa harmonogramu rekonštrukčných prác k odstaveniu premávky a následne aj chodcov.

„Dnes riešime krízovú situáciu, to znamená, ako dostať deti, ktoré sú v školách a bývajú za Váhom, na druhej strane mosta, domov. Tiež ako dostať zamestnancov z popoludňajších zmien domov a zamestnancov na nočné zmeny,“ uviedol.

Výzva primátora

Primátor prosí preto všetkých, ktorí vo štvrtok a v piatok nemusia neodkladne cestovať do zamestnania či do škôl, aby zostali pracovať doma, alebo si zobrali voľno.

„S riaditeľkami škôl riešime, aby deti mohli byť na online výučbe, aby sme do pondelka mali čas čo najrýchlejšie zareagovať na situáciu a aktivovať tie opatrenia, ktoré sme aj s TTSK chystali k 20. aprílu,“ dodal primátor.

V stredu o 14.00 hodine bol neplánovane na nevyhnutný čas pre havarijný stav uzatvorený most ponad Váh v Hlohovci. Nedostanú sa cez neho vodiči osobnej ani nákladnej prepravy, chodci ani cyklisti. Vodiči musia využiť na presun obchádzkové trasy niekoľko desiatok kilometrov. Informácie sú na webe hlohoveckymos­t.sk.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Uzavretý most do Hlohovca
16
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM