Klaudia Goncalves Rôzne Správy Samospráva

Primátor opäť zvolal poslancov: Bude sa opakovať scenár z minulého týždňa?

Po zmarenom zastupiteľstve z dňa 1.8.2019 zvolal primátor mesta Miroslav Kollár nové zasadanie s rovnakým programom. Či ho poslanci schvália a budú rokovať sa dozvieme už tento štvrtok.

Ilustračný obrázok k článku Primátor opäť zvolal poslancov: Bude sa opakovať scenár z minulého týždňa?
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Primátor mesta Miroslav Kollár zvolal po zmarenom minulotýždňovom zastupiteľstve nové zasadanie na štvrtok, 8. augusta s rovnakým programom.

Obsahom zasadnutia malo byť schvaľovanie novej zmluvy o spolupráci pri organizovaní Vianočných trhov, poslanci sa mali oboznámiť s informatívnym materiálom o oprave mosta, vziať na vedomie zámer obstarania Koncesnej zmluvy na výstavbu a prevádzkovanie Mestskej plavárne s wellness a hlasovaním rozhodnúť o zriadení školskej jedálne na ZŠ Vilka Šuleka a jej zaradení do siete stravných zariadení.

Ďalším bodom rokovania mal byť návrh na zmenu rozpočtu, z ktorého mesto navrhovalo zafinancovať odkúpenie projektovej dokumentácie k Mestskej plavárni a wellness od jej vlastníka, firmy Bazenprojekt s.r.o. za 48-tisíc eur.

Program neschválili

Krátko po začatí zasadania bolo po všetkom, poslanci totiž neschválili program zastupiteľstva. Opoziční poslanci z platformy Sila spolupráce navrhovali vyňať z programu bod 6 pojednávajúci o zámere mesta s plavárňou.

Argumentovali tým, že ide o natoľko dôležité rozhodnutie, že by mal byť tento bod presunutý na septembrové zasadanie, aby sa ho mohol zúčastniť čo najväčší počet poslancov. V hlasovaní však nedosiahli nadpolovičnú väčšinu všetkých poslancov, následne sa hlasovalo za pôvodný návrh programu, ktorý neprešiel a zasadanie bolo ukončené.

Primátor vytýka opozícii, že následkom tohto konania nebude môcť byť nová jedáleň na ZŠ Vilka Šuleka zaradená do siete stravovacích zariadení a samospráva na ňu nebude poberať finančné príspevky, rovnako poukázal na to, že bez uzatvorenej zmluvy sa nebudú konať Vianočné trhy.

O schválení rovnakého programu budú poslanci hlasovať už tento štvrtok. Sledovať zasadnutie môžete v priamom prenose online od 14:00 hod.

Foto: ilustračné

Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM