Zuzana Jakubičková Rôzne

Primátor zarobí 3 862 €, Rómov v meste nevidí...

Mestské zastupiteľstvo v Hlohovci sa skončilo. Poslanci dnes mali na programe niekoľko horúcich bodov. Rozhodovalo sa o plate primátora Dvorana, súčasnom stave Harmónie aj o osude kina Úsmev. Všetko sme sledovali ONLINE priamo z budovy Domu kultúry.

9:05 Začiatok mestského zastupiteľstva. Prítomných je 20 poslancov

9:15 Na stôl sa dostal prvý materiál o majetkových záležitostiach Mesta Hlohovec. Ide o rôzne prevody majetku v zmysle prenájmu či odpredaja pozemkov

**9:32 ** Bratislavská firma Delita žiada o odkúpenie pozemkov pred poliklinikou na Hlohovej ulici, zámerom firmy je vybudovanie chodníka pre peších a 7 parkovacích miest. Poslanec Začko navrhol pozemok prenajať nie predať.

9:36 Prednostka MsÚ v Hlohovci predložila záverečnú správu programového rozpočtu mesta. Ten bol upravený vyrovnaný vo výške 12,77 mil. eur. Daň z príjmov FO predstavovala v roku 2011 4,49 mil. eur, daň z nehnuteľnosti 1,26 mil. eur, a daň za psa 13,78 tis. eur.

9:50 Poslanci práve schválili zmeny v územnom pláne centrálnej mestskej zóny týkajúcej sa umiestnenia novostavby, konkrétne podnikateľských priestorov na mieste odstránenej stavby na M. R. Štefánika 33.

10:04 Poslanci riešia problematiku rozpočtu materských škôl, konkrétne určenie výšky dotácie na prevádzku a mzdy na žiaka… Poslanec Pestún žiada vysvetlenie k nespravodlivému rozdeleniu dotácii materským školám. Poukázal na to, že práve na Materskej škole Fraštácka, kde bolo dotácia najvyššia, zistil kontrolór mesta finančné nezrovnalosti.

10:11 Na program sa dostala digitalizácia kina Úsmev. Súčasťou predloženého materiálu je technologické zabezpečenie prevádzky kina zakúpením projektoru vo výške cca 4 800 € k použitiu DVD filmov, ktoré je náhradným riešením po výrobnom obmedzení 35-mm kópií filmov. Súvisiaci článok Digitalizácia ako zabijak. Zanikne kino v Hlohovci?[/link]

10:35 Primátor Dvoran po odsúhlasení správy z auditu verejného osvetlenia vyhlásil krátku prestávku. Mimochodom, vedeli ste, že v meste sa nachádza presne 2273 svietidiel? :)

10:50 Riaditeľ Mestského kultúrneho centra v Hlohovci spracoval podklady k vyhodnoteniu činnosti tejto inštitúcie. Najnavštevovanejšou mestskou akciou bola v minulom roku Michalský jarmok, na ktorom sa objavili 3000 návštevníkov, po ňom nasleduje s 2000-vou účasťou Deň kvetov. Poslancovi Behulovi chýba vo vyhodnocovacej správe akási finančná zložka.

11:00 Hlohovská radnica udelila čestnú poctu in memoriam Ľudovítovi Gogovi a Ladislavovi Kunovi, verejné uznanie za zásluhy a rozvoj mesta Hlohovec Františkovi Turbekovi, Helene Medveckej, Júliusovi Karabovi a Jánovi Lackovičovi a plaketu mesta Hlohovec Ladislavovi Sojákovi.

11:05 Predložený je aj návrh na stratégiu cestovného ruchu nie mesta ale okresu Hlohovec. Aké nové akcie a podujatia sa budú konať v najbližšej dobe a ako sa k tejto téme postavili poslanci, vás budeme informovať v krátkej dobe. ** 11:18** Ešte stále sa rokuje o vyššie spomínanej stratégii. Najviac pripomienok má poslanec Pestún, primátor Dvoran a prednostka Lukáčová čelia návalu jeho otázok k tejto téme.

[blockquote]11:25 Takto pred obedom sa na stoly poslancov dostala jedna z najpálčivejších tém – plat primátora. Bývalý poslanec za stranu Smer-SD pán Pestún navrhol ponechať pôvodnú výšku jeho mesačnej odmeny. Za jeho návrh hlasovali len 4 poslanci, osmi sa zdržali a osmi hlasovali proti. Konečný výsledok? 12 poslancov hlasovalo za Dvoranov plat vo výške 3 862 €, ktorá sa rovná zvýšeniu minimálneho platu o 70 %., s platnosťou od 1. 4. 2012.[/bloc­kquote]

11:39 Mestské zastupiteľstvo sa blíži ku koncu, na rade sú interpelácie poslancov. Prihlasila sa p. Ďurišová, poslanec Hviezdarek, p. Domaracký či p. Lekárová. ** 12:02** Poslankyňa Lekárová z mestskej časti Šulekovo a priamo opýtala primátora, či je v pláne vybudovať Rómom z Hlohovca ubytovňu v tejto časti. „V meste Hlohovec nemáme Rómov. Všetci sú to Slováci. Stavať sa nebude ,“ odpovedal na jej interpeláciu Dvoran.

12:08 Metské zastupiteľstvo sa skončilo. O jednotlivých témach vás budeme postupne informovať.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM