Erik Bojničan Od Vás

Primátorove slová vyvolali spŕšku kritických komentárov: Čo si o zrušení príspevku myslia Hlohovčania?

Zaťali sme do živého. Zdá sa, že táto téma je v Hlohovci mimoriadne aktuálnou. Prečítajte si niektoré reakcie ľudí z nášho FB! Ľudia takto zareagovali na zrušenie mestského príspevku pri narodení dieťaťa.

Ilustračný obrázok k článku Primátorove slová vyvolali spŕšku kritických komentárov: Čo si o zrušení príspevku myslia Hlohovčania?
Zdroj: Dnes24.sk

Včera sme priniesli reakciu primátora Miroslava Kollára k téme zrušenia mestského príspevku pre narodené deti v Hlohovci.

Téma vás nenechala chladnými. Vyvolala vášnivé reakcie na Facebooku Hlohovec24.sk. Pod článkom sa objavilo jedenásť komentárov. Vyberáme niektoré z nich.

„Klobúk dole , aj to málo čo rodiny dostávali zrušiť ? Hlavne že máme projektov na nové ubytovne, mosty, plavárne, a ja neviem čo všetko ale ani pokosiť tu poriadne nikto nedokáže a o kauze zo smeťami ani nehovorím! To si ozaj myslíte že tie mladé rodiny tu ostávajú kvôli nejakým 80im eurám a odsťahujú sa až keď ich majú v peňaženke? Bože neviem či mi má byť teraz do smiechu alebo do plaču,“ napísala Klára

„Každej mamičke by pomohlo aj tých 83 euro, a hlavne mamičkám ktoré sú samé. Dostane snáď taký byt slobodná mamička…no to určite nie. Také byty pôjdu iba po známosti,“ myslí si Jana.

„Mladí ľudia, aj starí, odchádzajú z Hlohovca preto, lebo sa v ňom roky rokúce nič nepohlo, je to čoraz menšia dedina, projekty a plány sú aj teraz veľkolepé, ale v skutočnosti sa nič nové netvorí…“ vyjadrila sa Helena.

„Gratulujem p. primátor, pekný prešľap. Investícia zrušeného príspevku do budúcnosti? Pekné keci. Kedy to využijú naše deti, ktorým ste ich príspevky vzali? Nové ihriská? Kým sa na nich budú hrať deti narodené od r. 2016, budú už v rovnakom stave,ako sú aj teraz,“ napísala čitateľka s nickom Januška.

Všetky komentáre nájdete na našom Facebooku.

„V podstate máme pri podpore mladých rodín dve možnosti – vybaviť to tak ako bolo zvykom doteraz populistickými 15 000 eur za rok, ktoré rozdáme 170 – 180 konkrétnym rodinám pri narodení dieťaťa (bez opory v zákone, navyše takmer tretina z nich sa do roka z Hlohovca odsťahuje), alebo seriózne začať investovať do zlepšovania podmienok pre život všetkých mladých rodín v meste tak, aby tu zostali spokojní žiť natrvalo (aj keď prvé kroky a nepopulárne opatrenia určite na začiatku vyvolajú nespokojnosť, ale garantujem, že po každom A príde niekoľkonásobné B),“ napísal okrem iného vo svojom vyjadrení primátor.

Celé vyjadrenie primátora si môžete prečítať v článku: Zrušenie príspevku pri narodení dieťaťa v Hlohovci: Primátor takto aktuálne reaguje!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM