Rôzne

RADÍME: Nepodceňujte spoločenské hry, deťom môžu pomôcť odblokovať strach zo školy

Vymeniť počítač a mobilný telefón za klasickú spoločenskú hru môže byť osožné. V deťoch môže hranie spoločenských hier odblokovať strach zo školy.

Ilustračný obrázok k článku RADÍME: Nepodceňujte spoločenské hry, deťom môžu pomôcť odblokovať strach zo školy
Foto: Peter Handzuš

Niektoré deti sa na školu po prázdninách tešili, iné sa vracali so strachom. Klinická psychologička Magda Krasulová radí rodičom, aby im pomohli rozhýbať mozgové bunky spoločenskými hrami, a tak im uľahčili zvykať si na školský režim.

„Stačí, ak počítač, tablet či televíziu nahradíte spoločenskými hrami. Hra je prirodzenou činnosťou, a to zvlášť v detskom veku. Je zábavná a uvoľňujúca, vyvoláva príjemné pocity. Hravou, nenásilnou a zaujímavou formou zapája naše psychické schopnosti, ako je pamäť, pozornosť, vnímanie, rozvíja naše myslenie, rozširuje ho, často vedie aj k lepšiemu sebapoznávaniu,“ radí psychologička. Informovala Kristína Puškelová.

Psychologička sa domnieva, že hry podporujú tvorivosť a vplývajú pozitívne aj na rozvoj dieťaťa. „Je úplne jedno, či ide o manipulačné, tematické, didaktické, pohybové hry. Je jednoznačné, že spoločenské edukačné hry dieťaťa s rodinou a blízkymi výraznou mierou pomáhajú preklenúť náročné obdobie spojené s návratom do školských lavíc,“ dodala. Hry by podľa nej mali byť zábavné a zároveň náučné.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM