Aktualizované Lucia Lauková Krimi

Rodinný dom v Maduniciach zachvátili plamene: Jedna osoba sa zranila, FOTO

Plamene sa rozšírili aj na susediaci dom. Pri požiari zasahovalo takmer 25 profesionálnych a dobrovoľných hasičov.

Ilustračný obrázok k článku Rodinný dom v Maduniciach zachvátili plamene: Jedna osoba sa zranila, FOTO
8
Galéria

Hasiči momentálne zasahujú pri požiari rodinných domov v katastri obce Madunice (okres Hlohovec). Požiar zachvátil strechu jedného z domov, pričom sa rozšíril aj na strechu susedného domu. TASR o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Na mieste zasahuje takmer 25 profesionálnych a dobrovoľných hasičov z obcí Kostoľany, Madunice a Vrbové. Pri požiari sa zranil jeden človek.

Na mieste sú aj policajti, ktorí zisťujú príčiny požiaru. Informuje o tom krajské riaditeľstvo na sociálnej sieti. „Škody boli vyčíslené predbežne na 60-tisíc eur,“ uvádza krajská polícia.

„Podľa prvotných zistení k požiaru došlo tak, že podozrivý muž varil v prístavbe k rodinnému domu marhuľový kvas. Kotol, pod ktorým horel oheň, nechal bez dozoru a za ten čas, pravdepodobne v dolnej časti, vypadla rúra ústiaca do komína. Požiar sa rozšíril na strop a strechu prístavby a následne aj na susedný obývaný dom,“ uviedla v utorok krajská polícia na sociálnej sieti.

Okolnosti súvisiace s nelegálnou výrobou alkoholu preveruje podľa polície finančná správa. „Polícia začala trestné stíhanie a vykonáva potrebné procesné úkony. Za takýto skutok je v zmysle zákona možné uložiť odňatie slobody na dva až päť rokov,“ dodáva KR PZ v Trnave.

Viac fotografií z miesta udalosti nájdete v priloženej galérii!

Rodinný dom v Maduniciach zachvátili plamene: Jedna osoba sa zranila, FOTO
8
Galéria
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM