Rastislav Búgel Rôzne

SHMÚ upozorňuje na hmlu, ktorá sa môže vyskytovať až do štvrtka

Na celom území Slovenska sa bude v priebehu dnešného dňa a vo štvrtok (24.11.) ojedinele vyskytovať hmla, ktorej stav zodpovedá výstrahe prvého stupňa.

Dohľadnosť v tomto čase môže poklesnúť až na 50 metrov. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej internetovej stránke.
Najdlhšie výstraha potrvá na západnom a strednom Slovensku. V regiónoch Záhorie, Podunajská nížina, horné Ponitrie, stredné Pohronie, Horehronie, Turiec, Liptov, Orava, Kysuce, na severozápade, juhovýchode a juhu stredného Slovenska tento jav trvá už od 11.30 h a podľa meteorológov môže potrvať až do štvrtka o 12.00 h. V zvyšných regiónoch na východe Slovenska by sa mohla hmla vyskytovať medzi dnešnou 22.00 h a štvrtkom 09.00 h.
Hmla môže byť sprevádzaná tvorbou poľadovice, najmä v blízkosti vodných plôch, vodných tokov a na horských priechodoch. „Znížená dohľadnosť a poľadovica predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt hmiel s uvedenou dohľadnosťou a poľadovica je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ dodáva SHMÚ.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM