Zuzana Jakubičková Krimi

Streľba kukláčov pred obchodným domom: Policajti počas zásahu zhabali heroín!

Streľbe, ktorá sa odohrala minulý týždeň v Piešťanoch pri obchodnom dome predchádzali podľa polície drogy. Kukláči chytili dvoch mužov a zadržali 6 skladačiek heroínu. Počas strelby bol postrelený jeden z mužov, ktorý je stíhaný na slobode.

Ilustračný obrázok k článku Streľba kukláčov pred obchodným domom: Policajti počas zásahu zhabali heroín!
Zdroj: Policajný zbor SR

V súvislosti so štvrtkovým (7.2.) zákrokom pohotovostného policajného útvaru v Piešťanoch na odhalenie drogovej trestnej činnosti, obvinila polícia dvoch podozrivých mužov.

„48 ročného štátneho príslušníka Srbskej republiky, trvale bývajúceho v Piešťanoch, obvinil vyšetrovateľ z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Obvinený Srb je podozrivý z toho, že vo svojom dome prechovával drogy, z ktorých na parkovisku predal 34 ročnému Ivanovi 6 skladačiek“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová

Po zákroku pred obchodným domom polícia následne vykonala domovú prehliadku v byte Srba. Pri nej podľa hovorkyne zaistila 8 škatuliek heroínu s prímesou kofeínu a paracetamolu, pričom zo zaisteného množstva by bolo najmenej 344 jednorazových dávok drogy.

„34-ročného Ivana z okresu Nové Mesto nad Váhom vyšetrovateľ obvinil z drogovej trestnej činnosti, nakoľko je podozrivý, že na parkovisku pred obchodným domom zakúpil pre vlastnú potrebu 6 dávok heroínu“, pokračuje hovorkyňa. Mladší z obvinených bol prepustený zo zadržania a polícia ho stíha na slobode.

V prípade uznania viny mu hrozí odňatie slobody až na päť rokov. Starší je stíhaný väzobne, pričom ho polícia už eskortovala do výkonu väzby. Jenu hrozí odňatie slobody na štyri až desať rokov.

Prestrelka Piešťany
8
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM