Klaudia Goncalves Kultúra Rôzne Správy

Sviatok hlohovských hudobníkov sa blíži: Pangula fest opäť privíta lokálne kapely

Na Pangula feste sa opäť predstavia lokálne hudobné formácie, aj kapely z blízkeho okolia.

Ilustračný obrázok k článku Sviatok hlohovských hudobníkov sa blíži: Pangula fest opäť privíta lokálne kapely
16
Galéria
Foto: Klaudia Goncalves / Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Amfiteáter Hlohovec bude opäť dejiskom hudobného minifestivalu Pangula fest. Tento rok sa uskutoční už jeho štvrtý ročník. Na aké kapely sa môžete tešiť? Spýtali sme sa organizátora Miroslava Dvorana.

„Opäť sa nám predstavia domáce formácie, ktoré sa nám podarilo na tento víkend dostať na pódium Amfiteátra v Hlohovci. Okrem tradične skvelého zvuku sa môžete tešiť v piatok na kapely Slina, Not Yet Awake, Restime, Prograss Band, Nekultúra a piatkovým hudobným hosťom bude skvelý revival AC/DC.SK, ktorý vám zahrajú legendárne hity, ktoré vám určite netreba predstavovať,“ informoval Miroslav Dvoran.

Pangula fest sa uskutoční v hlohovskom amfiteátri v dňoch 23.-24.8.2019. Začiatok podujatia je o 17:00 hod. Vstupné na jeden deň je 4 eurá.

V sobotu prídu na rad mäkšie žánre v podaní kapiel Dano Gorog Antiband, Lívia Doležalová, Druhá Edícia, Už sa to rysuje, Standard & Komrades.

„Sobotným hudobným hosťom bude Silvia Josifoska & Blues Band, ktorá patrí k najvýznamnejším a najoriginálnejším bluesovým a jazzovým tváram u nás. Má zaujímavú, nezameniteľnú farbu hlasu a prejavu. Jej dominanciu potvrdila aj ponuka od špičkového slovenského klaviristu Gabriela Jonáša a spolupráca s mnohými ďalšími skvelými hudobníkmi ako Juraj Burián, Martin Gašpar, Marcel Buntaj, Juraj Tatár, Erich Boboš Procházka či Ondrej Krajňák zo Slovenska, ale aj s legendami ako Stan the Man (UK),Peter Rowan (USA) a King George (USA). S nimi sa počas svojej dlhoročnej kariéry predstavila na mnohých klubových a festivalových pódiách nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, Rakúsku, Taliansku, Poľsku či Rusku,“ predstavil špeciálneho hosťa Dvoran.

Kapely bavili Hlohovčanov: Tretí ročník Pangula festu je za
16
Galéria
Foto: Klaudia Goncalves / Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM