Erik Bojničan Rôzne

Toto naše mesto ešte nezažilo: V Hlohovci sa chystá súboj ulíc!

Heslo akcie, ktorá sa už čoskoro uskutoční v Hlohovci, je jednoznačné. Podpor svoju ulicu. V našom meste sa totiž chystá ich súboj!

Ilustračný obrázok k článku Toto naše mesto ešte nezažilo: V Hlohovci sa chystá súboj ulíc!
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Počas poslednej júlovej soboty je totiž na programe nultý ročník turnaja Fraštacký pohár. Tímy si to rozdajú v pouličnom volejbale na kúpalisku v Hlohovci. Každý tím bude si vyberie ulicu, za ktorú bude hrať. Víťaz môže byť len jeden.

Ako nám prezradila organizátorka Eva Korecová, je to nápad, ktorý vznikol z komunikácie v skupine Fraštačani na Facebooku, kde sa niekoľko členov dohodlo a vznikol tento nápad. „Cieľom je, aby sa Fraštačania jednak zabavili a zašportovali si, jednak vytvorili susedské tímy – preto to nahlasovanie ulíc, ktoré budú reprezentovať,“ vysvetlila Korecová.

Prečítajte si: Zaručene ľahnete smiechom: Zážitky lekárnika z Hlohovca stoja za to!

Diváci samozrejme môžu povzbudzovať práve tú svoju ulicu. „Druhým cieľom je to, aby sa ľudia, ktorí radi hrajú volejbal spoznali, vymenili si kontakty a mali neskôr viac príležitostí si zahrať. Ja som si vzala na starosť propagáciu, ďalší ľudia samotnú realizáciu,“ povedala ďalej organizátorka.

Prečítajte si: Zaujímavé novinky zo zámku v Hlohovci: Takéto sú najnovšie plány!

„Pevne verím, že založíme novú tradíciu a som rada, že práve ľudia z FB skupiny Fraštačani, práve na podnet v tejto skupine dali za vznik takémuto podujatiu,“ vyjadrila sa Korecová, ktorá dodáva, že práve v tejto skupine sa môžete dozvedieť viac podrobností, ktoré budú priebežne aktualizované, keďže ide o spontánnu akciu.

Základné dispozície súťaže sú:

  • hrá sa 30.7.2016 od 10:00
  • zmiešané tímy 3–5 členov, každý tím si vyberie ulicu, ktorú chce reprezentovať.
  • hrá sa plážový volejbal (na piesku)

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM