BTW Správy

Trnavský kraj má po včerajšku o 23 zistených prípadov ochorenia COVID-19 viac

Na Slovensku bolo počas štvrtka 123 pozitívne testovaných z až 27 okresov.

Ilustračný obrázok k článku Trnavský kraj má po včerajšku o 23 zistených prípadov ochorenia COVID-19 viac
Zdroj: pixabay.com

Na Slovensku pribudlo počas štvrtka 20. augusta 123 pozitívne testovaných na ochorenie Covid-19. Celkovo evidujeme už 3 225 pozitívne testovaných ľudí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na svojom webe.

Trnavský kraj sa drží na vysokých číslach, oproti predchádzajúcemu dňu zaznamenal ďalší nárast. Pribudlo 23 pozitívnych z dvoch okresov. V okrese Trnava až sedemnásti, v Dunajskej Strede štyria, a v okrese Galanta dvaja.

V trnavskom okrese od 6. marca potvrdili doposiaľ 65 prípadov, dunajskostredskom okrese 99 a v galantskom okrese ide v poradí o 74. prípad.

„Vo Fakultnej nemocnici Trnava sú dvaja pozitívni pacienti na infekčnom oddelení, jede prešiel do domácej karantény a jeden čaká v nemocnici na výsledky,“ prezradila denníku Dnes24 hovorkyňa nemocnice Katarína Tittelová.

V Hlohovci nebol zistený nový prípad nákazy, doteraz ich v našom okrese evidujeme osem. Naposledy zo dňa 7. augusta.

Vyliečilo sa ďalších 31 pacientov, spolu je tak na Slovensku z ochorenia COVID-19 vyliečených 2 045 ľudí. Našťastie, nepribudlo žiadne úmrtie v súvislosti s ochorením COVID-19. Celkový počet úmrtí je 33. Hospitali­zovaných je 44 pacientov, u ktorých je ochorenie potvrdené. Na JIS sú štyria pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú traja ľudia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM