Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Turisti sa stretli aj na prelome rokov: Silvester na Šianci, Nový rok na Urbánku

Hlohovskí priatelia turistiky sa už tradične rozlúčili so starým rokov výstupom na vyhliadku Šianec. Nový rok privítali na Urbánku.

Ilustračný obrázok k článku Turisti sa stretli aj na prelome rokov: Silvester na Šianci, Nový rok na Urbánku
9
Galéria
Zdroj: KST Hlohovec

Klub slovenských turistov (KST) Hlohovec usporiadal aj tentoraz na prelome rokov 2019/2020 dve turisticko-spoločenské podujatia – Silvestrovský výstup na Šianec a Novoročné stretnutie na Urbánku.

Obidve turistické akcie sa tešia dlhoročnej tradícii, výstup na Šianec sa na Silvestra 2019 uskutočnil po ôsmykrát, stretnutím na Urbánku na Nový rok oslávili turisti jubilejný už 30.ročník.

„Obidve podujatia sú po turistickej športovej stránke nenáročné a majú charakter ľahkej turistickej prechádzky a veselého spoločenského podujatia. Rovnako, ako v minulých rokoch, bolo ich cieľom vychutnať si posledný a prvý deň v roku v prírode, stretnúť sa s priateľmi a rozlúčiť sa v ich spoločnosti so starým rokom, resp. privítať rok nový,“ uviedol František Miklovič z KST Hlohovec.

Turisti dorazili na Šianec a Urbánok po rôznych trasách, podľa slov organizátorov nechýbali ani návštevníci, ktorí sa na stretnutie na Šianci priviezli autom, lebo zdravotný stav im neumožnil peší výstup, ale chceli byť účastníkmi stretnutia s dobre naladenými priateľmi.

Na Silvestra, za slnečného, príjemného počasia sa výhľadom zo Šianca okolo poludnia prišlo pokochať 131 dobre naladených turistov.

„Dobrú náladu pomohol všetkým zúčastneným zlepšiť aj tradičný účastník športových, kultúrnych a spoločenských podujatí v Hlohovci, pán Dominik Pestún so svojim hudobným sprievodcom – verklíkom. Všetci prítomní si vychutnali sviatočné chvíle v príjemných rozhovoroch, aj malé prinesené občerstvenie, urobili si spoločné fotografie a postupne sa rozišli domov, chystať silvestrovský večer a osláviť koniec roku,“ uviedli organizátori.

Nový rok 2020 privítalo popoludní (medzi 14:00 hod až 15:00 hod) na Urbánku 61 turistov.

„Na oboch stretnutiach mali zastúpenie všetky vekové skupiny – od malých detí, až po seniorov. Výnimkou neboli turisti, ktorí absolvovali oba výstupy,“ informoval KST Hlohovec.

Usporiadatelia z KST Hlohovec odmenili všetkých turistov spomienkovými pohľadnicami s motívom Hlohovca.

„Medzi hlavné pozitíva oboch podujatí možno započítať skutočnosť, že všetci účastníci si so sebou priniesli dobrú náladu a silvestrovskú resp. novoročnú pohodu a v dobrej nálade sa aj rozišli do svojich rodín a domovov. Všetkým želáme, nech si rovnakú pohodu zachovajú po celý rok 2020, aby sme sa na prelome rokov 2020/2021 mohli znova stretnúť na Šianci a na Urbánku,“ dodal Miklovič.

Turisti sa stretli aj na prelome rokov: Silvester na Šianci, Nový rok na Urbánku
9
Galéria
Zdroj: KST Hlohovec
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM