Erik Bojničan Kultúra

Dlžíte v hlohoveckej knižnici? V tento týždeň vám bude odpustené + bezplatné zápisy!

Dobré správy pre všetkých milovníkov kníh! Hlohovecká knižnica odpustí pokuty, umožní bezplatný zápis a ešte aj pripravila kultúrny program!

Ilustračný obrázok k článku Dlžíte v hlohoveckej knižnici? V tento týždeň vám bude odpustené + bezplatné zápisy!
Zdroj: TASR

V týchto dňoch prebieha akcia s názvom Týždeň Slovenských knižníc, do ktorej sa zapojila aj naša. Populárna hlohovecká knižnica je miestom, ktoré navštívil snáď každý Hlohovčan. Týždeň slovenských knižníc vyhlasuje Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov už po 16 krát s hlavnou myšlienkou „Knižnice pre všetkých“.

„Knižnice sú naozaj otvorené pre všetkých bez ohľadu na farbu pleti, náboženské vyznanie či sociálne zázemie. V prípade našej knižnice 8 hodín denne poskytujeme verejnosti možnosť vzdelávania a kultúrneho vyžitia,“ vysvetľuje Helena Pekarovičová, vedúca pracovníčka hlohovskej knižnice, ktorá dodáva, že takých inštitúcií nie je veľa. „Naši čitatelia to vedia oceniť napríklad aj zapojením sa do projektu Jednu knihu ročne. Minulý rok nám vrámci tohoto projektu kúpili do knižnice viac ako 100 kníh v hodnote 1000 eur,“ dodáva Pekarovičová.

Program počas Týždňa Slovenských knižníc:

Streda 25.3. o 16:30 Vo víre života

Stretnutie čitateľov so spisovateľkou Martou Fartelovou. Na záver besedy predaj kníh a autogramiáda. Spoločenská miestnosť knižnice, Námestie sv. Michala 2, Hlohovec.

Štvrtok 26.3. o 10:00 Ervínove orechoviny

Beseda so spisovateľkou Andreou Gregušovou pre deti základných škôl. Spoločenská miestnosť knižnice, Námestie sv. Michala 2, Hlohovec.

Piatok 27.3. Moja naj kniha

Výstava spojená s literárnymi hodinami pre žiakov ZŠ Vilka Šuleka v pobočke knižnice v m.č. Šulekovo.

Po celý týždeň bezplatné zápisy nových čitateľov a odpúšťanie pokút.

Knihovnícko-informatické výchovy a exkurzie pre deti z MŠ a ZŠ v detskom oddelení a na pobočke Šulekovo budú na požiadanie.

Mohlo by vás zaujímať: Verili by ste? V hlohovskej knižnici je bezmála 76 tisíc titulov, najstarší čitateľ má 84 rokov!

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM