Erik Bojničan Kultúra

Užite si voľné dni naplno: Aj takéto akcie môžete zažiť v Hlohovci a okolí...

Je tu víkend a to je ten správny čas naplno zrelaxovať. Pomôcť vám k tomu môžu aj akcie, ktoré sa v Hlohovci a okolí chystajú. Tieto odporúčame zažiť...

Ilustračný obrázok k článku Užite si voľné dni naplno: Aj takéto akcie môžete zažiť v Hlohovci a okolí...
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Turistický pochod Fornoseg – Frašták

Sobota 8. apríl od 09:30 hod., Tepličky – Hlohovec

V sobotu sa bude konať už 14. ročník obľúbeného turistického pochodu Fornoseg – Frašták. Z malebnej dedinky Tepličky sa po značených aj neznačených cestách aj lesných chodníkoch bude putovať až do Hlohovca. Cieľom je Viecha Jašter, kde bude pre účastníkov prichystané občerstvenie.

Detské predstavenie v kine

Sobota 8. apríl od 17:00 hod., Kino Úsmev v Hlohovci

Bociany nosia deti … alebo aspoň nosievali. Teraz nosia balíčky pre globálneho internetového giganta. Najlepší doručovateľ spoločnosti, bocian Junior, má byť onedlho povýšený. No náhodne aktivuje stroj na výrobu detí a ten bez akejkoľvek autorizácie vyrobí rozkošné dievčatko.

Na Kvetnú nedzelu

Nedeľa 9. apríl od 14:30 hod., Trnavské korzo, Ružový park, Kalokagatia v Trnave

Akcia s názvom Na Kvetnú nedzelu prinesie do neďalekej Trnavy hneď niekoľko zaujímavých činností, ktoré môžete prežiť. Nechajte sa zlákať napríklad zdobením vajíčok, na korze o 14.30 hod., alebo si nenechajte ujsť vynášanie moreny, či jej samotné upálenie v Ružovom parku o 16.00 hodine. Kalogatia taktiež v rámci „kvetnej nedzele“ pripravila zaujímavý program s veľkonočnou tématikou a to od 15.00 – 18.00 hodiny, ktorý sa uskutoční v jej priestoroch.

Putovanie rozprávkovom

Nedeľa 9. apríl o 15:00 hod., Empírové divadlo v Hlohovci

Cestovateľky Lucia a Ria vám vyrozprávajú príbeh ako stretli zajka, ktorý sa vydal do sveta, o kapitánoch kráľovnej Regíny, či o rozprávkových varechách. Stretnete sa s hrdinami zvieracej ríše, pomarančovými domorodcami, zavítate na „Snehuliacke ostrovy“ a dozviete sa, na čo všetko sa dá použiť obyčajná varecha.

Exotický hmyz trópov

Sobota – Nedeľa – 13.00 – 18.00, Vlastivedné múzeum v Hlohovci, Františkánske námestie

Aktuálna výstava vo Vlastivednom múzeu v Hlohovci vás zavedie do trópov a ukáže vám časť fauny, ktorá tu žije. Konkrétne sa budete môcť pozrieť na zaujímavú súkromnú zbierku exotických živočíchov Michala Zachara. Výstava Exotický hmyz trópov je spojená s 15. ročníkom festivalu environmentál­neho filmu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM