Aktualizované Marcel Mojžiš Krimi

V akcii sú desiatky policajtov, psovodi aj vrtuľník: Policajti hľadajú väzňa na úteku!

Muži zákona rozbehli veľké pátranie. Hľadajú väzňa, ktorý podľa slov polície ušiel vo štvrtok ráno počas väzenských prác. V akcii sú desiatky policajtov, psovody a nasadený je aj policajný vrtuľník!

Ilustračný obrázok k článku V akcii sú desiatky policajtov, psovodi aj vrtuľník: Policajti hľadajú väzňa na úteku!
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Muži zákona pátrajú po odsúdenom 24-ročnom mladíkovi, ktorý podľa polície ušiel počas väzenských prác. „K úteku došlo krátko po 08.00 h ráno neďaleko leopoldovskej väznice. Po odsúdenom od rána pátra v okolí Maduníc niekoľko desiatok policajtov, psovodov a nasadený je aj policajný vrtuľník,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

„Dnes v čase asi o 8.15 hodine počas realizácie prác na oprave strelnice v ústave Leopoldov mimo stráženej časti objektu utiekol 24-ročný odsúdený, ktorý sa vo výkone trestu odňatia slobody nachádzal pre spáchanie trestného činu lúpeže, za čo mu bol uložený trest odňatia slobody v trvaní osem rokov a osem mesiacov so zaradením do ústavu so stredným stupňom stráženia. Na základe uvedenej skutočnosti boli ihneď po tomto zistení zo strany ústavu a následne v súčinnosti s príslušníkmi Policajného zboru prijaté opatrenia na jeho vypátranie a zadržanie,“ povedal Adrián Baláž, riaditeľ Kancelárie generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže.

Ľubomír Behan je asi 178 cm vysoký, štíhlej postavy. Má krátke vlasy vo farbe špinavý blond. Má modré oči. Po celom tele, na nohách a rukách má výrazné tetovanie. Jeho fotku si môžete pozrieť v priloženej galérii.

„Pri úteku mal na sebe pracovné väzenské oblečenie. Polícia sa obracia aj na občanov. Ak ste Ľubomíra Behana zazreli alebo poznáte miesto jeho terajšieho pobytu, všetky informácie oznámte policajtom na číslo 158,“ povedala policajná hovorkyňa.

Dnes 24/tasr

Polícia pátra po väzňovi na úteku
2
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM