Zuzana Jakubičková Krimi

V krčme horela terasa: Plamene ohrozovali aj pohostinstvo!

V noci museli hasiči zasahovať v obci Siladice, kde sa vznietila podlaha drevenej terasy. K záchrane pohostinstva boli vyslané dve hasičské autá. Po zahasení požiaru vykonali prehliadku a zistili, že oheň bol založený úmyselne.

Obyvatelia Siladíc boli túto noc na nohách. O 1:55 h začalo horieť miestne pohostinstvo. Privolaný hasiči zistili, že oheň sa šíri od drevenej podlahy na terase a stola s lavicou. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Martin Krajčovič.

**„Zasahovali piati príslušníci HaZZ s dvomi autami. Požiar ohrozoval budovu pohostinstva, o ktorú sa opierala terasa so zastrešením. Hasičská jednotka na lokalizáciu a likvidáciu požiaru nasadila jeden vysokotlakový prúd,“ **uviedol hovorca s tým, že príslušníci odvetrávali vnútorné priestory, nakoľko pri požiari vplyvom tepla praskla sklenená výplň okna a dym vnikal do interiéru.

Po lokalizovaní požiaru a následnom prieskume zistili, že pod najviac vyhoretým kusom terasy sa nachádza torzo pneumatiky.** „Príčinou vzniku požiaru bolo úmyselné zapálenie. Škodu spôsobenú požiarom sme vyčíslili na 1500 eur.“** uviedol hovorca Martin Krajčovič.

hlohovec24/tasr foto: ilustračné

[color=#ff0000]­Súvisiace články:[/color] [link=http://www­.hlohovec24.sk/clan­ky?extend.138267_Ak­cia-podgurazeneho-zlodeja:-V-krcme-ukradol-8,80-a-pivo]Akcia podguráženého zlodeja: V krčme ukradol 8,80 a pivo[/link] [link=http://www­.hlohovec24.sk/clan­ky?extend.136933_Dra­maticky-poziar-v-Sulekove:-Plamene-ohrozovali-domy!]Dramatický požiar v Šulekove: Plamene ohrozovali domy![/link]

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM