BTW Správy Samospráva

Veľké prepúšťanie zatiaľ nehrozí, upokojuje primátor po rokovaní s top zamestnávateľmi.

Vedenia mesta rokovalo o aktuálnej situácií s najväčšími zamestnávateľmi, mestskými spoločnosťami a školami. Zúčastnili sa aj členovia krízového štábu.

Ilustračný obrázok k článku Veľké prepúšťanie zatiaľ nehrozí, upokojuje primátor po rokovaní s top zamestnávateľmi.
Zdroj: Hlohovská televízia

Vedenia mesta Hlohovec rokovalo v piatok 3. apríla o aktuálnej situácií s mestskými spoločnosťami, školami, najväčšími zamestnávateľmi a členmi krízového štábu.

S vedením mesta prišli diskutovať o aktuálnej situácií zástupcovia výrobných podnikov, ktorí predstavili svoje zavedené bezpečnostné opatrenia. „Dobrá správa je, že veľkí zamestnávatelia fungujú, aj firmy v priemyselnom parku by po Veľkej noci mali obnoviť výrobu a zatiaľ nehrozí nejaká zásadná strata pracovných miest v najbližších mesiacoch. Zároveň sme sa dohodli na vzájomnej pomoci v prípade potreby,“ zhrnul výsledok stretnutia primátor Hlohovca Miroslav Kollár:

Situácia veľkých firiem

Bekaert funguje takmer bez obmedzení a neočakávajú ani v budúcnosti prerušenie výroby. V spoločnosti dodržiavajú bezpečnostné nariadenia. Niektorí zamestnanci pre svojich kolegov a ch rodinných príslušníkov šijú ochranné rúška a tieto ponúkli aj mestu.

Takmer bez obmedzení pracuje aj firma Saneca Pharmaceuticals, ktorá vyrába podľa plánov. Navyše začali s výrobou dezinfekcie, ktorú distribuujú do lekární, zdravotníckych zariadení a pomocnú ruku podali aj mestu.

Plastic Omnium aj Faurecia majú momentálne pozastavenú výrobu a zamestnanci nepracujú, keďže ich odberateľmi sú hlavne automobilové spoločnosti. Avšak spoločnosť Jaguar LandRover a PSA Trnava avizovali možné spustenie výroby po veľkonočných sviatkoch. To by znamenalo spustenie výroby aj vo firmách v Hlohovci.

Mestské spoločnosti

Kollár informoval aj o stretnutí s riaditeľmi mestských spoločností: "Prebrali sme opatrenia, ktoré urobili vo vnútri svojich firiem. S Bytovým hospodárstvom Hlohovec sme hovorili o odložení platieb nájomného firiem, ktoré sú v mestských priestoroch a majú zatvorené prevádzky. Uvidíme, či sa na centrálnej úrovni podarí pre nich schváliť kompenzácia na nájomné. S FCC sme hovorili o zabezpečení kontinuity v odvoze odpadu, aj o otvorení zberného dvora v Šulekove, ktorý funguje v pondelok, stredu a piatok za prísnejších hygienických opatrení.“

Školy a škôlky

Riaditeľky škôl a školských zariadení diskutovali okrem opatrení aj o ekonomických dopadoch na základné a materské školy. „Hovorili o tom, ako školy zabezpečujú výučbu na diaľku, aj o opatreniach, ktoré nám umožnia prežiť tieto krízové mesiace a zmenách, ktoré nás budú čakať v letných mesiacoch,“ uviedol primátor Hlohovca.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM