Klaudia Goncalves Rôzne Šport Správy

Víkend sa niesol v športovom duchu: Na Deň športu prišli stovky návštevníkov, FOTO

Občianske združenie Fraštačania v spolupráci s desiatkami hlohovských športových klubov usporiadalo na miestnom kúpalisku 3. ročník Dňa športu.

Ilustračný obrázok k článku Víkend sa niesol v športovom duchu: Na Deň športu prišli stovky návštevníkov, FOTO
17
Galéria
Zdroj: OZ Frastačania

Občianske združenie Fraštačania už po tretíkrát zorganizovalo na kúpalisku v areáli zámockej záhrady Deň športu. K spoluprácii organizátori oslovili aj viacero hlohovských športových klubov, ktoré využili príležitosť odprezentovať svoju činnosť a zoznámiť deti a ich rodičov s jednotlivými športmi, pričom si mohli športové disciplíny vyskúšať priamo na mieste.

Pre návštevníkov bolo pripravených 20 športových stanovísk. Zapojiť sa do športového zápolenia mohli nielen deti, ale aj ich rodičia či starí rodičia. Každý účastník obdržal pri vstupe mapku s popisom jednotlivých stanovíšť, na každom z nich ho čakala nenáročná športová úloha. Po jej splnení dostal každý malý či veľký športovec nálepku s číslom klubu – za 5 nálepiek získal diplom, za 10 a viac medailu, za 15 a viac lístok do zlosovania o zaujímavé ceny.

Hlavnou cenou bol bicykel, na úspešných absolventov úloh ale čakal aj reprezentačný dres Mareka Hamšíka, minihokejka s podpisom Jána Lašáka, tenisový komplet, boxerské rukavice či permanentka na jogu.

„Rozdali sme 326 mapiek, za 5 absolvovaných disciplín sme vystavili diplom 209 súťažiacim, zlatú medailu získalo 201 športovcov, lístok do zlosovania o zaujímavé ceny dostalo za minimálne 15 absolvovaných stanovíšť 139 športovcov a za plných 20 absolvovaných športových stanovíšť sa udelil špeciálny lístok do zlosovania o hlavnú cenu, čo zvládlo 67 športovcov,“ informoval Miroslav Bobák, predseda OZ Fraštačania.

Do športového zápolenia sa nezapájali len deti, diplom či zlatú medailu vybojovalo aj niekoľko dospelých. „Nesmierne nás teší, že súťažili aj dospelí a vybojovali si diplom či zlatú medailu. Každý rok máme pripravené diplomy aj s „dospeláckym motívom“ a takých sa tento rok vypísalo a odovzdalo 21,“ uviedol Miroslav Bobák, ktorý pogratuloval víťazom a v mene všetkých 36 členov OZ Fraštačania poďakoval spoluorganizátorom, športovcom, aj zúčastneným športovým klubom.

Víkend sa niesol v športovom duchu: Dňa športu sa zúčastnili stovky návštevníkov
17
Galéria
Zdroj: OZ Frastačania
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM