Zuzana Jakubičková Kultúra

Víkendová pozvánka do kina. Pozrite si ukážky filmov...

V piatok si môžte vychutnať klubový film Hamlet podniká. Fínske spracovanie klasického Hamleta vás prenesie do dnešného Fínska. Zbytok víkendu bude patriť všetkým malým tigrom a ich veľkým rodičom. Vyberte si to svoje.

Hamlet podniká (Fínsko/ČT) [color=#0000ff] piatok 20. júla o 20:oo h[/color] 90 min./ Vstupné : 2,00 € / Uvádza ASFK/ MP od 15 r.

Už názov filmu naznačuje, ako ďaleko si režisér Aki Kaurismäki dovolil odskočiť od predlohy pri spracovaní kanonickej drámy svetovej literatúry. To nadčasové Shakespearovo dielo prenáša do súčasného Fínska a pri hľadaní paralel postupuje s obdivuhodnou dômyselnosťou.
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/rWS9y­oCCt-Y [/youtube]

Modrý tiger (ČR) [color=#0000ff]­Sobota 21., nedeľa 22. júla o 20:oo h[/color] 90 min. / Vstupné : 2,50 €/ Uvádza Continental/ MP

Film pre všetkých malých „tigrov“ a ich veľkých rodičov Stará zabudnutá botanická záhrada je ukrytá uprostred hlučného na rýchlo sa meniaceho mesta. Na tomto rajskom ostrove žije v záhradnom domčeku deväťročná Johanka s matkou a druhú stranu domčeka obýva správca ZOO, ktorý má tiež deväťročného syna Matyáša. Obe deti sú veľkí kamaráti a snívajú svoje sni. Nuž čaká Vás veľa prekvapení a záhad. Tak poďte sa pozrieť, ako im príde na pomoc modrý tiger
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/0V6mG7HO­4Qo [/youtube]

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM