Zuzana Jakubičková Kultúra

Víkendová pozvánka do kina. Pozrite si ukážky filmov...

Tento víkend na vás čaká fínsky film Dobrý syn. V piatok si môžte vychutnať animovaný film, ktorý dostal množstvo ocenení a vysokých hodnotení kritikov. Je určený hlavne dospelým. A nakoniec nekompromisná Železná lady, v hlavnej úlohe s Meryl Streepo

Dobrý syn (Fínsko/ČT) [color=#0000ff] Štvrtok 9. augusta o 20:oo h[/color] 88 min./ Vstupné : 2,50 € / Uvádza Film Europe/ MP od 15 r.

Víťazný film FEBIOFESTU 2012 v ČR Herečka Leila so svojimi dvoma synmi uniká novinárom na staré rodinné sídlo. Starší syn – výbušný Ilmari je matkiným dôverníkom a ochrancom. Jeho mladší brat Unto je vášnivý entomológ a samotár. Leila sa zamiluje do priateľa Aima, čo sa nepáči staršiemu synovi. Atmosféra v dome obklopenom lesmi začína hustnúť a stáva sa desivou.
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/r-Aq2ceYJZc [/youtube]

Crulic – Cesta na onen svet (Rumunsko, Poľsko/ČT) [color=#0000ff]­Piatok 10. augusta o 20:oo h[/color] 73 min. / Vstupné : 2,00 €/ Uvádza Film Europe/ MP od 15 r.

Film získal rad filmových ocenení a vysoké hodnotenie kritiky a divákov Animovaný film pre dospelých. Rozpráva príbeh Crulica, ktorý zomrel v poľskom väzení počas protestnej hladovky. Čaká Vás silný vizuálny štýl, úchvatná ručná maľba, koláže, fázová a cut-cut animačná technika. Toto spolu vytvára pozoruhodný, prekvapivo kompaktný a nezabudnuteľný filmový zážitok.
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/r-Aq2ceYJZc [/youtube]

Železná lady (USA /ČT) [color=#0000ff]­piatok 11., sobota 12. augusta o 20:oo h[/color] 109 min. / Vstupné : 2,20 €/ Uvádza Magic Box/ MP od 12 r.

Bez kompromisu … Pútavý životopisný film ukazuje najvýznamnejšiu političku 20. storočia Margaret Thatcherovú – jej jedenásťročné pôsobenie v pozícii predsedníčky britskej vlády, jej neústupnosť a rozhodnosť, ale i to akú cenu zaplatila za politický vplyv a moc. Za svoj nekompromisný prístup k politike ale i k osobnému životu získala prezývku Železná lady V hlavnej role uvidíme Maryl Streepovú.
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/c4Ab­n9Aiyrw [/youtube]

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM