Zuzana Jakubičková Kultúra

Víkendová pozvánka do kina. Pozrite si ukážky filmov...

Tento víkend je pre vás pripravený klubový film Nevestinec. Bol s veľkým úspechom uvedený na mnohých filmových festivaloch. Zvyšok víkendu môžte stráviť s americkou komédiou Diktátor. Krásne pozeranie...

Nevestinec (Francúzsko/ČT) [color=#0000ff] Štvrtok 16. augusta o 20:oo h[/color] 122 min./ Vstupné : 2,00 € / Uvádza Film Europe/ MP od 15 r.

Film bol uvedený s úspechom na festivaloch MFF Cannes 2011, MFF Toronto, MFF Montreal Obdobie veľkých sociálnych zmien na prelome devätnásteho storočia postihlo aj slávne parížske nevestince. Svetu, v ktorom sa na jednej strane ponúka krása a potešenie, zároveň však sa ukrýva bolesť a poníženie – hrozí zrazu zánik existencie. Film zachytáva autentické príbehy dievčat plné rivality a zvláštneho priateľstva. Je plný súcitu voči utrpeniu a útlaku, trpkosti a zneužívania v tomto prostredí.
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/r-Aq2ceYJZc [/youtube]

Diktátor (USA/ČT) [color=#0000ff] Piatok 17., sobota 18., nedeľa 19. augusta o 20:oo h[/color] 83 min. / Vstupné : 2,50 €/ Uvádza Bontonfilm/ MP od 15 r.

Volá sa Aladin a od smrti Kin Čong Ila sa považuje za posledného diktátorského mohykána. Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si pokazašskom Boratovi a rakúskom Brunovi nasadil mužnú bradu a spolu s ňou masku neobmedzeného vládcu malej krajiny menom Wadiya, ktorú chce zo všetkých síl zachrániť pred demokraciou. Nuž čo dodať. Čaká Vás nevídaná a neslýchaná zábava.
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/r-Aq2ceYJZc [/youtube]

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM