Zuzana Jakubičková Kultúra

Víkendová pozvánka do kina. Pozrite si ukážky filmov...

Tento víkend sa môžete tešiť na filmy všetkých žánrov. Americký film Bojová loď, ktorý vás uchváti akčnými a efektovými scénami. Pre deti je tu bláznivá komédia Muppets s množstvom vtipov. A nakoniec Kuma, film o tureckom dievčati, ktoré najali ako d

Bojovníčky (Nemecko/ČT) [color=#0000ff] Štvrtok 23. augusta o 20:oo h[/color] 100 min./ Vstupné : 2,00 € / Uvádza Film Europe/ MP od 15 r.

Ľahko sa pridáš, ale dokážeš vôbec niekedy odísť? Dráma zachytávajúca život dvadsaťročnej dievčiny Marisy, ktorá nenávidí všetkých a všetko čo uzná vinným za úpadok krajiny. Jediné miesto, kde sa cíti dobre je neonacistický gang. No postupne začína naberať iné presvedčenia, keď stretne mladého afgánskeho utečenca. Bude Masisa schopná vymaniť sa z vplyvu gangu a aký to bude mať priebeh?
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/WqQ3BjFiV­zc [/youtube]

Muppets (USA/ČD) [color=#0000ff] Piatok 24., sobota 25., nedeľa 26. augusta o 18:oo h[/color] 113 min. / Vstupné : 2,50 €/ Uvádza Saturn/ MP od 12 r.

Neuveriteľne príjemná bláznivá americká komédia s veľkým množstvom vtipov, emócií, a gejzírom originality nápadov. Walter, najväčší fanúšik Muppets na svete je na dovolenke so svojimi priateľmi v americkom mestečku Smalltown. Jeho zistenie je ohromujúce. Aké???? Nuž určite si to nenechajte ujsť. Veď Vy a Vaše deti sa určite potešia plyšovým figúrkam, ktoré Vás všetkých vtiahnu do celého bláznivého deja.
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/wZYr1ZR8­j70 [/youtube]

Kuma (Rakúsko/ČT) [color=#0000ff] Piatok 24. augusta o 20:oo h[/color] 93 min. / Vstupné : 2,00 €/ Uvádza Film Europe/ MP od 15 r.

Film, ktorý zahajoval sekciu PANORAMA NA BERLINALE 2012 Dráma zachytávajúci príbeh tureckého dievčaťa, ktoré „ najali ” ako druhú manželku. Keď mladá Ayse oslavuje svadbu, každý v jej tureckej dedine je presvedčený, že si berie Hasana. V skutočnosti Ayse odchádza do Viedne ako druhá žena Hasanovho otca Mustafa. No nová rodina ju odmieta prijať Mustafove deti sa jej obracajú chrbtom. Mustafova prvá manželka je veľmi chorá. Má rakovinu. Medzi dvoma ženami sa rozvíja zvláštne priateľstvo, ktoré však čelí obrovskej skúške osudu, keď Fatma zomiera. Film veľmi citlivo odkrýva vzťahy medzi starým a mladým svetom.
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/BO­YxgvL8U5o [/youtube]

Bojová loď (USA/ČT) [color=#0000ff] Sobota 25., nedeľa 26. augusta o 20:oo h[/color] 129 min. / Vstupné : 2,50 €/ Uvádza Bontonfilm/ MP od 12 r.

BOJ O ZEM, ZAČNE NA VODE … Pozývame Vás na akčnú sci-fi komédiu plnú zvratov. Hopper nikdy nechcel slúžiť u vojnového námorníctva ako jeho starší brat. No kvôli veľkému problému ale musel. Nechcelo sa mu požiadať otca svojho dievčaťa o jej ruku. No bude musieť. Tiež nikdy nechcel bojovať proti mimozemšťanom. No aj k tomu ho okolnosti donútili. Čo všetko ešte nebude chcieť spraviť a bude musieť? Čaká Vás nie len veľkolepý akčný zážitok, ale aj úžasné trikové scény, no i humor, ktorý určite nezachytáva normálnych disciplinovaných vojakov.
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/WI­U3eGWSxzs [/youtube]

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM