Zuzana Jakubičková Kultúra

Víkendová pozvánka do kina. Pozrite si ukážky filmov...

Tento krát je pre vás pripravená zmeska štyroch rôznych žánrov. Pre najmenších Madagascar 3, kde sa hrdinovia ocitnú v Európe. Pre drsnejšie povahy Noc žraloka. Nádherný dokumentárny film o poľskom pápežovi. A pre milovníkov punku Don´t Stop. Žije sa

Noc žraloka (USA/ČT) [color=#0000ff] piatok 7. septembra o 18:oo a 20:00 h[/color] 91 min./ Vstupné : 2,30 € / Uvádza Bonton Film/ MP od 15 r.

Hrôza siaha až na dno a určite tam na Vás čaká Tento film ma ambície sa stať Čeľusťami 3 generácie. Partička vysokoškolákov pôvodne vyrazila na malebný ostrovček uprostred obrovského jazera so slanou vodou užiť si slnečný víkend. Tento plán sa zrazu zrúti, keď sa jednému z chlapcov stane nehoda. Spadne do jazera z wakeboardingovej dosky a dostať sa mu na vodu podarilo o ruku kratší. Pod hladinou jazera sa skrýva nepredstaviteľná hrôza. Mäsožraví žraloky. Začína nerovnomerný boj. Ako skončí???
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/MC6Nu1EF­6Hs [/youtube]

Madagascar 3 (USA/SD) [color=#0000ff] Sobota 8., nedeľa 9. septembra o 16:oo h[/color] 90 min. / Vstupné : 2,30 €/ Uvádza Bonton Film/ MP

A je tu animovaná komédia pre všetkých. Naši hrdinovia sa nám objavia v celkom novom prostredí s novými hrdinami. Budú sa preháňať po európskych veľkomestách. Postaví sa proti ním najväčší nepriateľ. Určite Vás čaká viac ako ste očakávali a to si predsa Vy nemôžete nechať ujsť.
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/Ej­GSajRk8ds [/youtube]

Ján Pavel II: Hľadal som vás (Poľsko/ČT) [color=#0000ff] Sobota 8., nedeľa 9. septembra o 18:00 h[/color] 90 min. / Vstupné : 2,50 €/ Uvádza DK Kroměříž / MP

Najdrahší poľský dokumentárny film o naj významnejšej osobnosti novodobých dejín. Film vznikal 4 roky. Bol natáčaný v 13 krajinách a 4 kontinentoch. Film je plný unikátnych archívnych záberov a je doplnený rozhovormi 50 osobností

rôznych krajín sveta. O poľskom pápežovi rozpráva napr. tenorista Placido Domingo, Dalajláma, Leh Walensa, bývalá taliansky prezident Francesco Cossiga a veľa ďalších svetových osobností.
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/SMU­HuEU1piA [/youtube]

Don´t Stop (ČR) [color=#0000ff] Sobota 8., nedeľa 9. septembra o 20:00 h[/color] 80 min. / Vstupné : 2,50 €/ Uvádza Forum Film / MP od 15 r.

  • Občiansky preukaz v štýle „ punku ” *

Začiatkom 80. rokov prichádza do vtedajšej ČSSR punk. Štýl, ktorý nie je ani tak antisocialistický, ale predovšetkým smeruje k novému spôsobu vnímania. Naplno začínajú žiť – punkom – mladí ľudia. Vťahuje ich do sveta nových životných štýlov – kedy uvažovať nad tým, čo bude zajtra, môže len šialený socializmus. Žije sa teraz, v túto hodinu.
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/fAH­NryazTZI [/youtube]

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM