Zuzana Jakubičková Kultúra

Víkendová pozvánka do kina. Pozrite si ukážky filmov...

V štvrtok sa pripravte na klubový film Až do mesta Aš, ktorý je tragikomédiou o nádeji a vychádza zo skúsenosti autorky. Americká komédia Macík vás prenesie do sveta, kde plyšový macíkovia ožívajú. Pre deti je tu opäť úspešná animovaná rozprávka o tu

Až do mesta Aš (SR) [color=#0000ff] štvrtok 20. septembra o 20:oo h[/color] 82 min./ Vstupné : 2,00 € / Uvádza ASFK/ MP od 12 r.

Tragikomédia o nádeji nakrúcaná zbernou metódou vychádza zo skúsenosti autorky s prácou v nemecko-českej textilnej továrničke v českom pohraničnom meste Aš. Zopár starých bytoviek a centrum mesta- zrekonštruované na sladký cukrík, lákajúci nemeckých turistov. Čo všetko sa odohráva v takomto malom meste?
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/NtN9LDLh­wWA [/youtube]

Macík (USA/ČT) [color=#0000ff] piatok 21., sobota 22., nedeľa 23. septembra o 18:00 a 20:00 h[/color] 110 min. / Vstupné : 2,50 €/ Uvádza Bonton Film/ MP od 15 r.

Plyšový macík môže byť skvelý spoločník, keď máte päť rokov. Keď máte tridsaťpäť, je to skôr diagnóza. Ale keď ten plyšiak hovorí, pije ako dúha, užíva ľahké drogy a ešte ľahšie dievčatá, môže sa z neho stať hlavný hrdina jednej z najoriginál­nejších komédií, aká za posledných pár rokov vznikla. John bol ako malý veľmi osamotený, aj preto povedal to bláznivé želanie, aby jeho plyšový vianočný darček začal rozprávať. Ako roky išli, chlpatému Tedovi zostal iba jeden jediný fanúšik – John. Obaja si náramne rozumejú v pohľade na život, na dievčatá, na prácu. Vyžrať mu to dáva predovšetkým jeho dievča Lori (Mila Kunis), ktorá je až veľmi tolerantná, ale aj u nej platí porekadlo o chodení s krčahom po vodu. A tak keď ucho odpadne, dostáva John nekompromisné ultimátum.
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/f-Kw5NJepIw [/youtube]

Happy Feet 2 (Austrália/SD) [color=#0000ff] sobota 21., nedeľa 22. septembra o 16:00 h[/color] 100 min. / Vstupné : 2,20 €/ Uvádza Continental / MP

A máme tu našich roztomilých tučniačikov, ktorí nás zavedú do nádhernej krajiny Anktartídy. Opäť uvidíme tučniaka Mumbu – majstra stepu a ich svet. Určite si to nenechajte újsť. Veď čakajú len na Vás.
[youtube=420,270]h­ttp://youtu.be/hhLmNTET­TfE [/youtube]

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM