Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Vodiči pozor! Odložte mobily a spomaľte, chystá sa policajná akcia

Polícia chystá v Trnavskom kraji ďalšiu akciu zameranú na kontrolu dodržiavania dopravných predpisov. Kontrolovať búdú rýchlosť, telefonovanie, aj alkohol za volantom.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči pozor! Odložte mobily a spomaľte, chystá sa policajná akcia
Zdroj: TASR

V uplynulom týždni (30.11.) vykonala polícia v čase od 16.00 do 20.00 hod. celokrajskú akciu v doprave.

„66 policajtov služieb dopravnej, poriadkovej a železničnej polície dohliadalo na bezpečnosť v cestnej premávke a kontrolovalo dodržiavanie predpisov. Počas štyroch hodín policajti odhalili 93 priestupkov na úseku bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. 40 vodičov motorových vozidiel prekročilo maximálnu povolenú rýchlosť. 10 osôb nebolo v autách riadne pripútaných, 6 vozidiel nespĺňalo technické podmienky na premávku po cestách, 6 vodičov telefonovalo za volantom. V 4 prípadoch riešili policajti vodičov, ktorí nepoužívali ustanovené osvetlenie, v 2 za nesprávny spôsob jazdy a ďalších 16 za ostatné porušenia pravidiel cestnej premávky,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

V sobotu (8.12.) bude v Trnavskom kraji prebiehať ďalšia policajná akcia. Hliadky dopravnej, poriadkovej a železničnej polície sa zamerajú na kontrolu dodržiavania rýchlosti, zákazu požívania alkoholických nápojov, telefonovanie za volantom a povinnosti vodičov voči chodcom a používanie reflexných prvkov cyklistami a chodcami.

“Odporúčame všetkým účastníkom cestnej premávky, aby dodržiavali predpisy, vodiči aby jazdili bezpečne s ohľadom na zimné podmienky na cestách a na jazdu sa riadne sústredili. Cyklistom a chodcom pripomíname zásadu „vidieť a byť videný“ a nosenie reflexných prvkov za zníženej viditeľnosti. V prípade nepriazne počasia (sneh, námraza) odporúčame cyklistom bicykle radšej zazimovať,” uviedla Martina Kredatusová, hovorkyňa KRPZ v Trnave.

Foto: ilustračné

Zdroj: KR PZ Trnava
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM