Rastislav Búgel Rôzne

Vojaci pomáhajú kde sa len dá

Už druhú vojenskú cisternu s úžitkovou vodou nasadili vojaci na pomoc obyvateľom v obciach postihnutým nedostatkom vody.

Cisterna s objemom 7000 litrov z multifunkčného práporu Hlohovec dnes v ťažkých poveternostných podmienkach začala napúšťať úžitkovú vodu do vodojemu v obci Čavoj (okres) Prievidza.
V obci Čavoj je z dôvodu slabého prítoku bez pitnej vody 21 rodinných domov a obchod s potravinami. V ohrození je ďalších 85 rodinných domov, základná škola s materskou školou, obecný úrad, pošta a ďalšie budovy.
Už v utorok 14. februára poskytli Ozbrojené sily SR automobilovú cisternu práporu logistickej podpory 2. mechanizovanej brigády z Prešova na prevoz úžitkovej vody obyvateľom obce Plávnica v okrese Stará Ľubovňa.
Požiadavky na poskytnutie techniky ozbrojených síl prijíma Ministerstvo obrany SR prostredníctvom Centrálneho monitorovacieho a riadiaceho strediska a operačného riadenia Sekcie integrovaného záchranného systému a civilnej ochrany Ministerstva vnútra SR.
Operačné centrum Generálneho štábu OS SR prijíma okamžité opatrenia na prípravu a vyslanie požadovanej vojenskej techniky do krízových oblastí.
TASR informoval hovorca Ozbrojených síl SR Milan Vanga.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM