han Správy

Výmena názorov medzi primátorom Hlohovca a premiérom! Kto komu čo vyčítal na sociálnej sieti?

Primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár (Za ľudí) okomentoval na Facebooku celoplošné testovanie, čím sa vlastne obul do premiéra Igora Matoviča. Ten na to zareagoval.

Ilustračný obrázok k článku Výmena názorov medzi primátorom Hlohovca a premiérom! Kto komu čo vyčítal na sociálnej sieti?
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa , TASR/Jaroslav Novák

Netreba pripomínať, že status, ktorý Kollár napísal, bol kritický, no rovnako treba zdôrazniť, že aj primátor Hlohovca mal dôvod na rozčúlenie.

Aký je to status?

Príspevok Miroslava Kollára má aj nadpis, ktorý nazval krátkym komentárom. „Od pondelka máme nachystaný formát a parametre testovania, lebo sme zlý okres. Máme priestory, ľudí na konkrétne dni… Od pondelka čakáme na finálne parametre "národného skríningu“, aby sme nerobili duplicitu. Po 6 dňoch sa ich konečne v nedeľu večer dozvieme, vyplýva z nich, že si tie naše prípravy v podstate môžeme strčiť za klobúk, ale že testovať môžeme už od zajtra rána," uviedol prvý muž Hlohovca na Facebooku.

„Poviem tak – akýkoľvek mestský zamestnanec od strednej úrovne riadenia vyššie by mal u mňa po takomto "manažmente“ čohokoľvek hodinovú výpoveď," dodal v príspevku ešte Kollár.

Reakcia premiéra

Netrvalo dlho a priamo pod príspevok sa v komentári ozval aj samotný Igor Matovič. „Nechcete si to radšej vybaviť vo vlastnej strane, keďže ste boli celý čas súčasťou deja? Hrať sa na cukrového je síce fajn, ale neúprimné. A mimochodom, nikto vám nebránil urobiť testovanie minulý či tento víkend… Tak ako to bez zbytočných rečí zvládol stranícky kolega Hattas v Nitre,“ stojí v odpovedi premiéra.

Dokonca sa pridal aj minister obrany Jaroslav Naď. „Za intenzívnej pomoci cca 130 vojakov a s testami od štátu. A úprimne za to opakovane poďakoval. Keď dvaja robia to isté, nemusí to byť to isté…“ reagoval Naď na Matovičovu odpoveď.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

len jeden krátky komentár. od pondelka máme nachystaný formát a parametre testovania, lebo sme zlý okres. máme...

Posted by Miro Kollar on Sunday, January 17, 2021
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM