Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Vyrazte do prírody: Blíži sa termín 41. ročníka jarného pochodu HP

Klub slovenských turistov Hlohovec pozýva turistov a priateľov prírody na tradičnú jarnú turistickú akciu Pochod HP.

Ilustračný obrázok k článku Vyrazte do prírody: Blíži sa termín 41. ročníka jarného pochodu HP
Foto: Klaudia Goncalves

Ani tento rok nebude chýbať akcia pre všetkých priateľov turistiky a prechádzok v prírode v okolí Hlohovca – Pochod HP (Hlohovec – Piešťany), ktorý dvakrát ročne organizuje Klub slovenských turistov Hlohovec. Aj keď obvykle sa pochod koná vždy na tretiu aprílovú sobotu, organizátori sa tento rok rozhodli termín akcie o týždeň posunúť.

Jarný pochod HP sa uskutoční v sobotu 27. apríla 2019.

Zúčastnení turisti sa môžu zaregistrovať na štarte na pri železničnej stanici v Hlohovci medzi 7:00 a 9:00 hod., prípadne na stanovišti Ovčia skala.

Na výber je hneď z niekoľko trás rôznej dĺžky:

  • 13 km: Hlohovec – Ovčia skala – Jalšové (3,5 hod)
  • 17 km: Jalšové (alebo Studená dolina) – Ovčia skala – Havran (4,5 hod)
  • 22 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran (6 hod)
  • 28 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran – Piešťany (7 hod)
  • 37 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran – Čertova Pec – Piešťany (9 hod)

Doprava z HC na štart do Jalšového, alebo do Studenej doliny je možná autobusmi hromadnej dopravy, alebo individuálnou dopravou účastníkov. Autobusy hromadnej dopravy na smer Sokolovce – Piešťany odchádzajú zo zastávky Hlohová ul. o 07:50 a 09:20 hod do Jalšového (vystupuje sa na zastávke Jalšové obec). Autobusy hromadnej dopravy na smer Tepličky – Ardanovce odchádzajú zo zastávky Hlohová ul. o 09:00 hod do Studenej doliny (vystupuje sa na zastávke Tepličky chata).

Hromadná doprava na trase Hlohovec – Studená dolina bude doplnená 1 osobitným autobusom KST HC, ktorý bude odchádzať z AS o 09:00 hod a vykoná jeden spoj na uvedenej trase. Spoj bude vyhradený prednostne pre prepravu maloletých detí (MŠ, ZŠ), ich sprievodcov a seniorov.

„Všetky trasy Pochodu HP vedú po turistických značených trasách (TZT) s jednoduchou orientáciou. Na štarte, aj na kontrolách, budú pripravené informačné plagátiky s popismi jednotlivých trás, aj s ich časovými rozpismi. Veríme, že nikto nezablúdi a každý si nájde cestu do svojho cieľa,“ informujú organizátori pochodu z KST Hlohovec a dodávajú: „Na kontrole Ovčia skala bude pripravená tradičná výstava fotografií a výstava detskej maľovanej tvorby z uplynulého ročníka HP. Na všetkých troch kontrolách (Hlohovec, Ovčia skala, Havran) bude pripravený bohatý informačný servis pre turistov (popisy trás, rady a pokyny pre turistov). V cieli v hostinci v sedle Havran bude možnosť opiecť si na ohni špekačky a zakúpiť si občerstvenie.“

Foto: ilustračné

Zdroj: KST Hlohovec
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM