Erik Bojničan Rôzne

Z čižiem rovno do plaviek? Hlohovčan Peter sa pozrel na teplomer a nechápal, FOTO vnútri

Počasie sa zbláznilo. Túto vetu počúvame čoraz častejšie. A nečudo. Podľa fotky, ktorú nám do redakcie poslal náš čitateľ, by sme mali pomaly oprášiť plavky a začať nakupovať opaľovacie krémy...

Ilustračný obrázok k článku Z čižiem rovno do plaviek? Hlohovčan Peter sa pozrel na teplomer a nechápal, FOTO vnútri
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Ešte nedávno sme pred odchodom do práce škrabali autá, dnes už z nich Hlohovčanom počas jazdy trčia predlaktia z otvorených okienok. Teplé popoludnia v meste úradujú už niekoľko dní a mnohí skloňujú aktuálne počasie ako skôr letné, než aké by si predstavovali na začiatku jari.

Ortuť poriadne vyskočila

Jar odštartovala len nedávno a čoraz viac Hlohovčanov už presedláva z čižiem rovno do ľahkého letného oblečenia. A majú na to dôvod. Dôkazom je teplomer, ktorý dnes odfotil náš čitateľ. Prekvapilo ho už číslo, na ktoré sa ortuť vyšplhala doobeda, keď ešte na okne vládol príjemný chládok.

„Už ráno sa mi zdalo, že je nejako teplo oproti ostatným dňom. Keď ešte do okna nesvietilo slnko bolo na teplomeri asi 18°C,“ vysvetľuje Peter. Zvedavosť mu nedala a tak sa na teplomer prišiel pozrieť aj krátko po obede, keď už naň padli slnečné lúče. Výsledok, 34°C (foto v galérii).

Hlohovec 24 vždy s aktuálnou predpoveďou

Počas prvých aprílových dní slnko hlohovecké ulice nešetrí, pred vrtochmi počasia však treba byť pre istotu v strehu. S našou sekciou o počasí máte aktuálnu predpoveď počasia šitú na Hlohovec a Leopoldov. Stačí, keď na ľavej lište našej stránky, pod kalendárom, kliknete na ikonku predpovede počasia.

Šikovná a prehľadná predpoveď vo forme časového harmonogramu ukazuje očakávanú teplotu na jednotlivé hodiny dňa so symbolmi (dážď, oblačnosť atď …). Nájdete v nej však aj informáciu o rýchlosti vetra či o čase východu a západu slnka. Predpoveď na Hlohovec 24 vám prezradí všetko o počasí nielen na aktuálny deň, ale i niekoľko dní dopredu. Dáta k predpovediam dodáva Nórsky meteorologický inštitút (MET Norway).

Titul. foto: ilustračné

FOTO: Petra prekvapil pohľad na ortuť teplomera
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM