Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Zábudlivcom tentokrát prialo šťastie: Peniaze z bankomatov skončili v rukách polície

Dvaja zábudlivci, ktorí z roztržitosti zabudli vybranú finančnú hotovosť v bankomate, sa môžu poďakovať poctivým nálezcom. Tí odovzdali nájdené peniaze polícii.

Ilustračný obrázok k článku Zábudlivcom tentokrát prialo šťastie: Peniaze z bankomatov skončili v rukách polície
Zdroj: TASR

Aj vám sa už stalo, že ste sa v strese zo záplavy povinností nesústredili na to, čo práve robíte? Zrejme takto prišli o vybratú finančnú hotovosť aj dvaja zábudlivci v Hlohovci. Pri výbere bankoviek z miestnych bankomatov si síce nezabudli vziať platobnú kartu, peniaze však zostali v bankomate.

Oba príbehy však mali napokon šťastný koniec. Peniaze v bankomatoch našli poctiví nálezcovia a odovzdali ich do rúk polície.

„Dvaja poctiví nálezcovia priniesli na políciu peniaze, ktoré niekto zabudol v bankomate. V jednom prípade išlo o 400 eur a v druhom o 100 eur. Polícia prinesené peniaze prostredníctvom zápisnice vráti bankovej inštitúcii a ďalšie konanie bude už v réžii banky,“ uviedla Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ Trnava.

Nálezca 100 eurovej hotovosti v bankomate na Nitrianskej ulici zverejnil oznam o náleze na sociálnej sieti, na oznam však reagoval muž, ktorý si zabudol oveľa väčšiu hotovosť v bankomate pri železničnej stanici. Jeho sklamanie z toho, že peniaze, ktoré sa našli nepatria jemu, však netrvalo dlho.

Nálezca peňazí z bankomatu na Nitrianskej odniesol 100 eur na políciu, kde bol informovaný o tom, že už je v daný deň druhým poctivým nálezcom. „Na polícii mi povedali, že už im tam predo mňou niekto priniesol 400 eur z iného bankomatu,“ uviedol nálezca a následne upovedomil o tejto skutočnosti majiteľa 400 eur.

„Oceňujeme správny postoj nálezcov, ktorí sa zachovali ľudsky a peniaze priniesli na políciu. V opačnom prípade by sa vystavili možnému trestnému stíhaniu,“ ocenila prístup nálezcov hovorkyňa polície Martina Kredatusová.

Foto: ilustračné

Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM