Marcel Mojžiš Krimi

Zakliata skládka. Na Vlčích horách bojovali s požiarom!

Na Vlčích horách pri Hlohovci opäť horela skládka odpadu. Na mieste zasahovali od skorých ranných hodín hasiči zo staníc v Hlohovci, Piešťanoch a Trnave. Nad požiarom sa pokúšali zvíťaziť tak, že kompaktorom zahŕňali skryté ohniská zeminou.

Vlčie hory sú najčastejšie sa opakujúcim výjazdom príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) SR v regióne. Ohne na skládke sa šíria niekoľkokrát v roku. Podľa Petra Galba, riaditeľa okresného riaditeľstva hasičov v Piešťanoch, ktoré má v pôsobnosti aj Hlohovec, je to aj každý druhý týždeň.

[color=#0066ff]// „Ide väčšinou o menšie požiare, väčších sme zaznamenali tiež niekoľko,“// povedal. K nim patril aj požiar na prelome novembra a decembra 2011, ktorý dĺžkou hasenia 163 hodín a objemom 3,8 milióna litrov použitej vody patril k najväčším na Slovensku. Účinkovalo pri ňom 45 vozidiel a 192 hasičov, aj zo Žiliny, Malaciek i pohraničia Česka.[/color]

Podľa Galba ide pri požiaroch o samovznietenie, najmenej raz bol požiar úmyselne založený. „Na skládke je biologický odpad, pri rozklade vzniká teplo a problém vznikne, keď skládka nie je pravidelne zavážaná zeminou,“ uviedol Galbo.

[color=#ff0000]­Súvisiace články:[/color] [link=http://www­.hlohovec24.sk/clan­ky?extend.138267_Ak­cia-podgurazeneho-zlodeja:-V-krcme-ukradol-8,80-a-pivo]Akcia podguráženého zlodeja: V krčme ukradol 8,80 a pivo[/link] [link=http://www­.hlohovec24.sk/clan­ky?extend.136933_Dra­maticky-poziar-v-Sulekove:-Plamene-ohrozovali-domy!]Dramatický požiar v Šulekove: Plamene ohrozovali domy![/link]

hlohovec24.sk/tasr

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM