Klaudia Goncalves Kultúra

Zámok Hlohovec vo vianočnom šate: Zažite Čarovné Vianoce!

Mesto Hlohovec pozýva užiť si 3. adventný víkend na zámku v Hlohovci a zažiť tak vianočnú atmosféru s nádychom miestnej histórie.

Ilustračný obrázok k článku Zámok Hlohovec vo vianočnom šate: Zažite Čarovné Vianoce!
Foto: Klaudia Goncalves / Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Všetci tí, ktorí ešte nemali príležitosť nakuknúť za brány zrekonštruovaného hlohovského zámku, ale aj tí, ktorí ho už navštívili a radi by ho videli vo vianočnom šate, budú mať príležitosť počas jedného z adventných víkendov.

Podujatie Čarovné Vianoce na zámku sa uskutoční cez víkend 15. a 16. decembra 2018 v čase od 10:00 do 16:00 hod.

Počas víkendu budete môcť vidieť zrekonštruované priestory prvého a tretieho nadzemného podlažia, v galerijných priestoroch uvidíte úvodnú výstavu mimoriadne talentovanej výtvarníčky Radky Hrabovskej a v ľavom krídle fotografickú výstavu z obnovy zámku od roku 2014 po súčasnosť.

Súčasťou vianočného víkendu na zámku budú aj male vianočné trhy, nebude chýbať ani vianočná kapustnica či podpecníky a na zahriatie sa bude podávať dobrá káva a horúci čaj.

„V nedeľu, 16. decembra, vám ponúkne vianočný punč primátor mesta Miroslav Kollár. Sladké medovníčky a horúci nápoj bude rozdávať od 14:00 do 16:00. V rovnakom čase bude nádvorím znieť hudba a spev, ktoré navodia tú pravú vianočnú atmosféru,“ infomuje radnica na facebookovej stránke udalosti.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Foto: ilustračné

Zdroj: Mesto Hlohovec
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM