BTW Samospráva

Zasadal mestský krízový štáb. Okrem samosprávy pomáhajú firmy aj jednotlivci

Mesto zdarma poskytne rúška ďalším seniorom, roznášajú ich dobrovoľníci. Viacero firiem si svojou činnosťou robí dobré meno.

Ilustračný obrázok k článku Zasadal mestský krízový štáb. Okrem samosprávy pomáhajú firmy aj jednotlivci
6
Galéria

Vo štvrtok sa konalo ďalšie zasadnutie mestského krízového štábu. Témou bolo stretnutia bolo zabezpečenie ďalších opatrení prijatých ústredným krízovym štábom. Informoval o tom primátor Miroslav Kollár.

„Poslanci Mestského zastupiteľstva spustili akciu, v rámci ktorej zabezpečujú rúška pre Hlohovčanov zdarma. V piatok Podvečer mám so všetkými poslancami videokonferenciu, v rámci ktorej ich budem informovať o aktuálnej situácii,“ doplnil primátor.

V piatok začalo mesto distribuovať nové vydanie Života v Hlohovci aj so špeciálnym letákom o koronavíruse, ktorý bude užitočný najmä pre seniorov.

Počas uplynulého týždňa rozdalo mesto rúška seniorom nad 80 rokov. „Na budúci týždeň ich budeme distribuovať bezplatne aj zvyšným seniorom od 65 do 79 rokov,“ oznámil Kollár.

V piatok sa primátor Hlohovca zúčastnil video konferencie s kolegami z prezídia Únie miest. „Robíme všetko pre to, aby dopady na mestá boli čo najmenšie,“ prezradil.

Ďalšie plány

Po stretnutiach s ministrom školstva a vnútra čaká radnicu stretnutie s ministrom financií. Samospráva zároveň pracuje na tom, aby sa zástupcovia miest a obci stali členmi ústredného krízového štábu. Tým by sa podľa Kollára malo dosiahnuť, aby opatrenia prijímané ústredným štábom boli užitočné a vykonateľné.

Pomáhajú firmy aj jednotlivci

V situácii, akú aktuálne zažívame, je vítaná každá nezištná pomoc. „Solidarita, ktorú v týchto dňoch prejavujú jednotlivci, ale aj firmy v Hlohovci je dôkazom toho, že sme nestratili ľudskosť,“ ďakuje cez sociálnu sieť prvý muž radnice.

Ďakujeme spoločnosti Kaufland v Hlohovci, ktorá prostredníctvom zamestnancov mestského úradu adresne distribuuje čerstvé ovocie a zeleninu zariadeniam pre seniorov, útulkom či iným poskytovateľom sociálnych služieb na území mesta. Rovnako ďakujeme spoločnosti Remppol za dodanie ochranných pomôcok pre opatrovateľky a tiež spoločnosti Saneca Pharmaceuticals, ktorá prostredníctvom lekární bezplatne distribuuje obyvateľom dezinfekciu.

Vďaku vyjadrila radnica aj dobrovoľníkom, ktorí pomáhajú s distribúciou rúšok pre seniorov a zamestnancom mestského úradu, ktorí tieto úlohy koordinujú, hľadajú stále nové možnosti pomoci a podávajú ruku tam, kde je to potrebné.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM