Klaudia Goncalves Správy Samospráva

Zastupiteľstvo rozdelí 200-tisíc eur: Podporia šport, kultúru i sociálne služby

Mesto Hlohovec spúšťa dotačný mechanizmus v objeme 228 500 eur. časť zostáva v kompetencii primátora, väčšinu prerozdelí zastupiteľstvo.

Ilustračný obrázok k článku Zastupiteľstvo rozdelí 200-tisíc eur: Podporia šport, kultúru i sociálne služby
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Hlohovec spúšťa od marca dotačný mechanizmus v celkovom objeme 228 500 eur, pričom viac ako 200 000 eur prerozdeľuje mestské zastupiteľstvo. V kompetencii primátora zostáva suma 10 500 eur. Z týchto zdrojov sa podporia aktivity v oblasti športu, kultúry a sociálnych služieb. Informovala o tom referentka pre komunikáciu z Mestského úradu (MsÚ) v Hlohovci Zuzana Hrinková Siebenstichová.

Podľa aktualizovaného Všeobecného záväzného nariadenia (VZN) je dotačný mechanizmus nastavený na dve kompetencie – kompetenciu primátora a kompetenciu mestského zastupiteľstva (MsZ­).

„Žiadateľ v jednom kalendárom roku je oprávnený podať najviac jednu žiadosť o dotáciu v kompetencii MsZ a najviac jednu žiadosť o dotáciu v kompetencii primátora. Žiadosť musí obsahovať výšku požadovanej dotácie, vyrovnaný rozpočet príjmov a výdavkov a aj požadovanú spoluúčasť žiadateľa z predpokladaných výdavkov,“ uviedla Siebenstichová.

Pokiaľ ide o dotácie v kompetencii primátora, žiadosti je možné podávať v priebehu celého roka. „Žiadosti o dotácie presahujúce túto sumu treba podať do 4. apríla, keďže sú v kompetencii MsZ,“ doplnila referentka. Ako ďalej dodala, mesto zároveň pozýva na informatívne stretnutie verejnosti k spôsobu podávania žiadostí o dotácie z rozpočtu mesta. Stretnutie sa uskutoční 11. marca o 16.00 h v kine Úsmev.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM