Erik Bojničan Kultúra

Zaujímavá výstava OBRAZOM: Prináša pohľady študentov pod povrch mesta

Výstava prác študentov odborov Propagačná grafika a Fotografický dizajn SOŠ Hlohovec je prístupná verejnosti. Na slávnostnom otvorení zúčastnení nešetrili slovami chvály.

Ilustračný obrázok k článku Zaujímavá výstava OBRAZOM: Prináša pohľady študentov pod povrch mesta
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Od pondelka 19. januára je výstava Mess-to prístupná verejnosti. Otvorenia sa zhostili riaditeľka SOŠ Hlohovec Alžbeta Lekárová a riaditeľ Vlastivedného múzea Jozef Urminský.

Študenti prostredníctvom svojich prác ponúkajú pohľad za bežne vnímanú tvár mesta. Všímajú si skryté odkazy, osobné príbehy, nechávajú sa pozvať do dialógov s priestormi a miestami, ktoré nás pri každodennom zhone neoslovia. Na výstave je možné vidieť grafické listy, kresby, koláže, fotografie či priestorové objekty.

Lukáš Tužinčin (18), študent odboru propagačná grafika nám prezradil viac o jeho diele: „Inšpiráciou pre mňa bola predovšetkým slovná hračka Mess-to, ktorá je odvodená od anglického mess – teda neporiadok, chaos. Chcel som vytvoriť niečo, čo by symbolizovalo ľudí v tomto meste.“

„Zameral som sa na rôznorodosť ľudí. Asi ako všade, niektorý sú lepší, niektorí horší. Zvolil som tvrdšie výrazné farby ako je červená alebo modrá. Chcel som zdôrazniť to, že tu žije dosť zaujímavých a výrazných ľudí. Je v tom určitá symbolika“, dodáva Tužinčin, ktorý zároveň spolu ďalšími študentami spestril program hrou na gitare.

Výstava je pre verejnosť dostupná v priestoroch Výstavnej siene Vlastivedného múzea (Robotnícky dom) Rázusova 6 v Hlohovci do 26. februára.

Výstava prác študentov SOŠ s názvom Mess-to
15
Galéria
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM